АЛГОРИТМ ДІЙ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Дата: 25.04.2024 15:48

Як діяти, якщо Ви потерпаєте від домашнього насильства:

• Спілкуйтеся! Не мовчіть про ситуацію. Кривдник найбільше боїться розголосу. Говоріть із друзями та родичами, яким довіряєте. Розкажіть їм про свою ситуацію.

• Тримайте постійний контакт із рідними. Вони мають знати, де ви знаходитесь, і чи все у вас гаразд.

• Попередьте сусідів та близьких про ймовірну небезпеку. Попросіть їх якнайшвидше звернутися до поліції в разі необхідності.

• Знайдіть безпечне місце в приміщенні. Воно повинно бути розташоване недалеко до виходу.

• Подумайте про місце, де ви зможете безпечно переночувати. Краще, якщо це буде декілька місць. Продумайте маршрут, яким швидко туди дістанетеся. Це може бути, як дім друзів, так і притулок для постраждалих.

• Сховайте в таємному місці оригінали важливих документів; якщо не вдасться, принаймні, їх копії. Відкладіть певну суму грошей, телефон із сім-картою. У вашому мобільному мають бути записані номери важливих телефонів та адреси. Встановіть на свій смартфон спеціальний бот у Viber чи Telegram – @police_helpbot.

• Тримайте речі першої потреби в одному приміщенні, щоби якнайшвидше їх зібрати. Не забувайте одяг та ліки для себе і, за потреби, для дітей.

• Не лишайте підказок, які б допомогли кривднику вас знайти.

• Як тільки будете в безпеці, не зволікайте й повідомляйте в поліцію (номер - 102). У всіх неокупованих регіонах працюють підрозділи Нацполіції, які за необхідності виїжджають на виклики.