Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім"

Відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», державна політика у сфері енергоефективності базується на засадах забезпечення належного рівня енергетичної ефективності будівель, відповідно до національних стандартів, норм і правил, що полягає у стимулюванні зменшення споживання енергії в будівлях, забезпечення скорочення викидів парникових газів у атмосферу, створення умов для залучення інвестицій з метою здійснення заходів із підвищення рівня енергетичної ефективності будівель, проведення термомодернізації будівель, стимулювання використання відновлюваних джерел енергії, розроблення та реалізація національного плану щодо збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії.

За рахунок впровадження енергоефективних заходів у будівлях, відбувається скорочення споживання енергетичних ресурсів, що дозволяє споживачам економити на оплаті житлово - комунальних послуг.

Основні види тепловтрат у багатоквартирному будинку.

В залежності від конструктивних, інженерних, архітектурних та технічних особливостей будинку, основні тепловтрати відбуваються через:

• зовнішні огороджувальні конструкції (стіни);
  • систему вентиляції;
  • перекриття між горищами та не утеплений дах;
  • вікна;
  • підлогу та перекриття підвального неопалюваного приміщення будинку;
  • вхідні двері.

Так, наприклад, у типовому багатоквартирному будинку від 30 до 45% тепла втрачається через зовнішні огороджувальні конструкції, а також стики між стінами, що призводить до виникнення містків холоду, ще від 15 до 25% тепла виходить через систему вентиляції, а також приблизно однакова кількість теплової енергії йде через вікна та через горищні перекриття і не утеплений дах - це від 10 до 20%. Трохи менше тепла втрачається через підлогу та перекриття підвального неопалюваного приміщення  будинку  від  10 до 15%,

а також через вхідні двері втрати тепла складають від 1 до 6%.

Відповідно до вище викладеного державна установа «Фонд енергоефективності» пропонує громадянам, які проживають в багатоквартирних будинках в яких функціонують ОСББ можливість термомодернізації багатоквартирних житлових будинків, завдяки участі у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» Фонду .

Як отримати теплий кредит в межах Програми «ЕНЕРГОДІМ» Фонду можна  ознайомитись за посиланням https://eefund.org.ua/programa-energodim