ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ! Про своєчасну сплату за послугу з управління побутовими відходами
Про своєчасну сплату за послугу з управління побутовими відходами
На сьогодні одним із проблемних питань, що потребує особливої уваги, є питання погашення заборгованості споживачів перед комунальним підприємством Бобринецької міської ради «Комунальник» за надану послугу з управління твердими побутовими відходами, а саме: вивезення та збирання твердих побутових відходів.
Наразі оплата споживачів є основним джерелом надходжень підприємства, що дозволяє здійснювати виплату заробітної плати працівникам, сплачувати за спожиті енергоносії, закупляти паливно-мастильні матеріали тощо.
Однак, не всі споживачі свідомо ставляться до обов’язку вчасно сплачувати за отримані /спожиті комунальні послуги з вивезення побутових відходів.
Так, станом на 01 лютого 2025 року заборгованість складає 150 399,07 грн.
Погашення значного обсягу боргів населенням за надану послугу з управління побутовими відходами є запорукою належного виконання підприємством своїх зобов’язань перед споживачами.
Нагадуємо, що з 27 травня 2022 року (зі змінами від 02.11.20023) на території громади діє публічний договір - «Індивідуальний договір про надання послуг з управління побутовими відходами». Договір опублікований на офіційному веб-сайті міської ради https://bobrynecka-gromada.gov.ua в розділі «Послуги, договори та тарифи», у вільному доступі для ознайомлення із його змістом кожного споживача.
Радимо звернути увагу на обов’язок споживачів оплачувати за надані комунальні послуги в установлений договором строк, а саме щомісяця не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу (абз.2 п.12 Індивідуального договору). Застосовується щомісячна система оплати послуги, платежі вносяться не пізніше ніж протягом останнього дня місяця, що настає за розрахунковим (п.19,20 договору). У разі несвоєчасного здійснення платежів за послугу сплачувати пеню в розмірі встановленому п.26 цього договору (абзац 4 п. 12 Договору).
Під час війни громадяни України не звільняються від оплати комунальних послуг. Але деякі споживачі мають право зупинити нарахування подібної сплати. Згідно із пунктом 6 частини 1 сатті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг.
Таким чином, споживачі, які тимчасово залишили свої домівки, можуть скористатися зазначеним правом за умови надання (в тому числі за допомогою засобів електронного зв’язку) виконавцю комунальних послуг заяви та довідки з тимчасового місця проживання, лікування, проходження військової служби, довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, тощо.
Якщо вже є заборгованість, але немає можливості одразу її сплатити, слід знати, що при бажанні заборгованість можна реструктуризувати. Це передбачено Законом України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію». Споживач може укласти з КП «Комунальник» договір про щомісячне рівномірне погашення заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за надану послугу. Для цього потрібно звернутися з відповідною заявою до постачальника послуг та погодити графік погашення. На період погашення реструктуризованої заборгованості загальна сума платежів (поточних і реструктуризованих) не має перевищувати 25 % доходів, що визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян, і 20 % - для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги. За умови, якщо доходів громадян, які уклали договори про реструктуризацію заборгованості, не вистачить на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору продовжується до його повного погашення. Важливо: на суму реструктуризованої заборгованості не нараховується пеня.
У разі несплати у визначений термін суми боргу або неукладення договору про реструктуризацію заборгованості, підприємство буде змушене звернутися до суду за примусовим задоволенням вимог.
Списання боргів за спожиті житлово-комунальні послуги діючим законодавством України не передбачено.
Шановні мешканці міста, рекомендуємо своєчасно здійснювати платежі за отриманні житлово-комунальні послуги, а у разі виникнення проблем з оплатою послуг, краще звернутися до надавача послуг і разом шукати шляхи виходу з ситуації, ніж просто припинити платити за послуги та доводити справу до суду.
Давайте разом попри всі суспільні обставини зробимо НАШЕ МІСТО чистим та охойним!
З приводу надання роз’яснень та консультації з даного питання звертатися за контактними даними:
Комунальне підприємство Бобринецької міської ради «Комунальник»
вул. Промислова,10А, м.Бобринець Кіровоградської області, 27200,
тел./факс (05257)35318; e-mail: kp.komunalnik.bob@ukr.net