Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

ПОКАРАННЯ ЗА ВЧИНЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Дата: 25.04.2024 15:54
Кількість переглядів: 78

За вчинення домашнього насильства в Україні передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність. Домашнє насильство було визнано злочином у січні 2019 року, коли набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”.

 Фото без опису

СПЕЦІАЛЬНІ заходи щодо кривдника:

  • винесення поліцейським термінового заборонного припису (на строк до 10 діб)

  • винесення судом обмежувального припису (на строк від 1 до 6 місяців, може бути продовжено на такий самий строк), анулювання дозволів на зброю або вилучення зброї, позбавлення батьківських прав, проходження програми для кривдників (від 3 місяців до 1 року)

  • взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи

  • направлення кривдника на проходження програми для кривдників

 

Терміновий заборонний припис

Терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.
 Терміновий заборонний припис може містити такі заходи:
 • зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
 • заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
 • заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Під час вирішення питання про винесення термінового заборонного припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення.
 Працівники уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України можуть у встановленому законом порядку застосовувати поліцейські заходи примусу для виселення з житлового приміщення кривдника, якщо терміновий заборонний припис передбачає зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, а кривдник відмовляється добровільно його залишити.
 Терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків.
 Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб.
 Терміновий заборонний припис вручається кривднику, а його копія – постраждалій особі або її представнику.

Дія термінового заборонного припису припиняється у разі застосування до кривдника судом адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту або обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні.

Кривдник, стосовно якого винесено терміновий заборонний припис, згідно з яким він повинен залишити місце спільного проживання (перебування) з постраждалою особою, зобов’язаний повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ органів Національної поліції України за місцем вчинення домашнього насильства.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь