Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Цифрове прибирання

Дата: 27.03.2024 09:52
Кількість переглядів: 370

Фото без описуУ сучасному швидкозмінному онлайн світі керування нашим цифровим сміттям стає важливішим, ніж будь-коли. Об’єм цифрових даних щороку росте, станом на зараз він становить понад 120 зетабайтів (причому 1 зетабайт становить  1 мільярд  гігабайтів.)

Let`s do it Ukraine оголошує Місяць Цифрового Прибирання в Україні, який цьогоріч, відбудеться з 16 березня до 22 квітня 2024 року, тобто завершиться Днем Землі.

Закликаємо учасників долучатися до найбільш безпечного формату акції – онлайн, та разом зменшувати цифровий слід, щоб ваше користування digital середовищем було екологічним та безпечним.

Протягом цього періоду Let`s do it Ukraine регулярно публікуватиме у соціальних мережах кроки з цифрового прибирання, які може зробити кожен.

 

Користуйтесь підказками, в нагоді стане спеціальний чек-лист з цифрового прибирання. Зберігайте інструкцію та ставте біля виконаних пунктів «✓».

 

ВАЖЛИВО! Робіть знімки прибирання ДО та ПІСЛЯ очищення, діліться своїми успіхами з друзями у соціальних мережах, ставте хештеги: #digitalcleanupletsdoitukraine #digitalcleanup #earthriseтакож відмічайте соціальні мережі організаторів акції:

 

 

Обов’язково реєструйте свій результат на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup 

Цифрове прибиранняце сучасний та безпечний онлайн формат прибирання, до якого може долучитися кожен. Як і матеріальні забруднювачі, цифрові програми та файли також створюють відходи а саме невикористані, застарілі та непотрібні програми, файли і навіть веб-сторінки.

Закликаємо громадян приєднатися, заощаджувати використання електроенергії та зменшувати кількість викидів CO2 в атмосферу. Видаляйте маловідомі програми, непотрібні електронні листи, дублікати фотографій, беззмістовні відео, хмарні сховища з невикористовуваними файлами. Таке онлайн прибирання також продовжить життя вашим гаджетам та вбережуть гаманець від численних витрат на ремонт або покупку нових телефонів, комп’ютерів, ноутбуківзазначила Юлія Мархель, лідерка найбільшого екологічного руху в УкраїніLet`s do it Ukraine”, координаторка Всесвітнього дня прибирання в Україні.

Більшість людей звикли вважати, що цифровий світ відокремлений від фізичного і не має на нього реального впливу. Надсилання електронного листа, фотографування, потокове відео, створення файлів, резервне копіюваннякожна цифрова дія споживає енергію і створює CO2, що сприяє потеплінню клімату. Щороку створюються трильйони фотографій і відео, і більшість з них будуть забуті. Хоча може здатися, що ці окремі дії мають незначний вплив, у сукупності їхній вплив є величезним.

Видаляючи всі непотрібні файли, програми, фотографії та відео, ми не лише заощаджуємо величезну кількість CO2, але й продовжуємо термін служби наших гаджетів, оскільки на виробництво обладнання припадає 78% вуглецевого сліду. Організований цифровий робочий простір має позитивний психологічний ефект, оскільки охайне робоче місце сприяє підвищенню концентрації уваги. Прибирання також може сприяти натхненню та поверненню забутих ідей.

ЧОМУ ЦИФРОВЕ ПРИБИРАННЯ ВАЖЛИВЕ?

Все, що зберігається на вашому комп’ютері, споживає пам’ять і енергію, а отже, виробляє CO2. Велика кількість файлів можуть сповільнювати його роботу, особливо якщо вони зберігаються на робочому столі. Сортування, очищення та видалення файлів звільнить місце на вашому комп’ютері, а отже, підвищить його продуктивність.

Видалення даних на комп’ютері це ключ до продовження терміну служби вашого пристрою. Чим більше місця ви збережете на своєму комп’ютері, тим менше він буде гальмувати і тим частіше ви зможете оновлювати програмне забезпечення та операційну систему, необхідні для його належної роботи. Оскільки на виробництво обладнання припадає 78% вуглецевого сліду, дуже важливо знайти механізми догляду за вашим обладнанням, щоб продовжити термін його служби.

Дані з вашої хмари зберігаються в центрах обробки даних, які у свою чергу, теж споживають енергію. Існують альтернативи для зменшення впливу центрів обробки даних на навколишнє середовище. Наприклад, для систем охолодження замість газу чи вугілля можна використовувати відновлювану енергію. Або ж можна повторно використовувати тепло, яке виробляють центри обробки даних, для обігріву громадських будівель чи споруд.

 

ЦІКАВІ ФАКТИ:

  • Google щодня використовує 15 616 МВт-год енергії це більше, ніж виробляє дамба Гувера, яка може забезпечити живлення 1 млн жителів на день. А за рахунок енергії, яку ви використовуєте для потокового відеосередньому 2 години на день), ви можете проїхати до 3000 км за допомогою електричного скутера на рік.

  • Вуглецевий слід Інтернету та допоміжних систем становить близько 4% глобальних викидів парникових газів, що дорівнює кількості, яку виробляє світова авіаційна галузь. Інтернет та допоміжні системи виробляють понад 1 мільярд тонн CO2 щороку. При цьому 90% створених даних є відходамице дані, до яких ніколи не буде доступу після їх створення.

  • Для зберігання та обміну даними потрібно в 3 рази більше енергії, ніж виробляють усі сонячні батареї світу.

  • Щороку надсилається близько 300 мільярдів електронних листів. Основну частину з них складають спам-повідомлення. Кожен електронний лист виділяє 0,3 грама CO2, звичайний – 4 грами, а з вкладенням – 50 грамів.

  • Майнінг біткоїнів споживає більше енергії, ніж вся Нова Зеландія.

  • Перегляд відео займає найбільшу частку інтернет-трафіку – 60% – і викидає 300 млн тонн CO2 на рік, що становить близько 1% світових викидів.

  • 2 години потокового відеоце те саме, що їзда на електровелосипеді на 8 км.

  • Щоб нейтралізувати вуглецевий слід смартфона, потрібно 232 роки.

Програма Digital Cleanup Day була започаткована організацією Let’s Do It World у 2020 році. Перший Digital Cleanup Day відбувся в День Землі 22 квітня 2020 року, а другий – у березні 2021 року. Люди зі 106 країн та 500 компаній видалили понад 500 000 ГБ даних. Завдяки цій акції ми ліквідували 625 000 кг викидів CO2. До кампанії долучилися кілька великих цифрових, електронних та телекомунікаційних компаній.

Мета Digital Cleanup Dayдопомогти людям переосмислити свої цифрові звички та вплив зміни клімату. Digital Cleanup Day допоможе людям розвинути навички цифрової гігієни, щоб зменшити марнотратство цифрових практик і тим самим сприяти зменшенню потепління клімату. Ми можемо побудувати зелене майбутнє, лише якщо будемо робити це відповідально, одночасно впроваджуючи цифрову гігієну, уникаючи створення непотрібного та вимірюючи цифровий слід існуючих і майбутніх цифрових рішень ще до їхнього запуску.

Більше деталей та новин читайте на сайті :letsdoitukraine.org 

Слідкуйте за соціальними мережами організації:

Координатор Бобринецької МТГ: 068 386 53 37 - Антон

Контактна особа для представників ЗМІ: 066 444 51 43 – Анастасія 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь