Нова форма виховання дітей в Україні – патронатний вихователь

Дата: 29.01.2024 09:59

Фото без описуДетальну інформацію можна отримати за адресою:

місто Бобринець, вулиця Незалежності, 80, кабінет 214,

або за телефоном: (05257) 3 45 57.

• Патронатному вихователю гарантується: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

• Це людина, котра може взяти в свою родину дитину на виховання, якщо та опинилася в складних обставинах. Дитина може перебувати в такій сім’ї від 1 до 6 місяців.

На кожну дитину держава виплачує соціальну допомогу, а батьки отримують кошти за оплату праці патронатних вихователів.

• Коли батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сім’ї.

• Хто може стати патронатним вихователем?

-громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;

– мають позитивний досвід виховання дітей;

– мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);

– не мають судимості;

– стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

– одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

– зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

– пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

• Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

• Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.

• Що це дасть патронатному вихователю: гарантовані заробітну плату, кошти на виховання дитини, комплексну професійну підтримку.

• Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги праці патронатного вихователя, а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат.

Соціальні виплати патронатному вихователю – 2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку.

Нагадаємо: з 1 січня 2023 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років – 5680,00 грн. (2272 грн. х2,5), а для дітей віком від 6 до 18 років – 7082,50 гр.

Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної.

Служба у справах дітей Бобринецької міської ради.