Нашому музею - 64!

Дата: 22.11.2023 14:50

Фото без описуНедільний день, 22 листопада 1959 року перетворився на справжнє свято в Бобринці, адже тут відчинилися для відвідувачів двері музейної кімнати присвяченої життю і творчості талановитих земляків, корифеїв українського професійного театру - Марку Кропивницькому і братам Тобілевичам.

В цей день до міста прибуло чимало гостей. Серед них дочка Марка Кропивницького Ольга Марківна Кропивницька-Рябова, племінник Микола Іванович Сочеванов, онук Івана Карповича Карпенка-Карого Андрій Тобілевич та багато інших.

Тоді, в кімнаті-музей серед експонатів можна було зустріти фотознімки, фотокопії, рукописи. При вході, біля дверей праворуч відвідувачів зустрічав досить великий портрет Марка Кропивницького і напис: "В місті Бобринці біля двадцяти років жив видатний актор і драматург М. Л. Кропивницький. Тут він написав п'єси "Дай серцю волю, заведе в неволю" (1863 рік), "Помирились" (1868 рік) та розпочав роботу над п'єсою "Доки сонце зійде, роса очі виїсть"".

Перший запис в книзі відгуків: "Пам'ять про людей, які віддали своє життя і свій талант народові, житиме вічно! Прикладом цього є сьогоднішнє свято - відкриття музею корифеїв українського народного театру" був написаний донькою М. Кропивницького Ольгою Марківною...

Сьогодні, наш музей має статус юридичної особи, налічує понад 6 000 одиниць зберігання і гордо носить ім'я свого талановитого засновника - Миколи Кузьмовича Смоленчука!

Пишаємося історичними надбаннями нашого краю і продовжуємо збирати, вивчати та зберігати артефакти з минувшини для майбутніх поколінь!