Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Нашому музею - 64!

Дата: 22.11.2023 14:50
Кількість переглядів: 263

Фото без описуНедільний день, 22 листопада 1959 року перетворився на справжнє свято в Бобринці, адже тут відчинилися для відвідувачів двері музейної кімнати присвяченої життю і творчості талановитих земляків, корифеїв українського професійного театру - Марку Кропивницькому і братам Тобілевичам.

В цей день до міста прибуло чимало гостей. Серед них дочка Марка Кропивницького Ольга Марківна Кропивницька-Рябова, племінник Микола Іванович Сочеванов, онук Івана Карповича Карпенка-Карого Андрій Тобілевич та багато інших.

Тоді, в кімнаті-музей серед експонатів можна було зустріти фотознімки, фотокопії, рукописи. При вході, біля дверей праворуч відвідувачів зустрічав досить великий портрет Марка Кропивницького і напис: "В місті Бобринці біля двадцяти років жив видатний актор і драматург М. Л. Кропивницький. Тут він написав п'єси "Дай серцю волю, заведе в неволю" (1863 рік), "Помирились" (1868 рік) та розпочав роботу над п'єсою "Доки сонце зійде, роса очі виїсть"".

Перший запис в книзі відгуків: "Пам'ять про людей, які віддали своє життя і свій талант народові, житиме вічно! Прикладом цього є сьогоднішнє свято - відкриття музею корифеїв українського народного театру" був написаний донькою М. Кропивницького Ольгою Марківною...

Сьогодні, наш музей має статус юридичної особи, налічує понад 6 000 одиниць зберігання і гордо носить ім'я свого талановитого засновника - Миколи Кузьмовича Смоленчука!

Пишаємося історичними надбаннями нашого краю і продовжуємо збирати, вивчати та зберігати артефакти з минувшини для майбутніх поколінь!



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь