ВІТАЄМО МАНІВЦІВ!

Дата: 21.02.2023 08:44

Фото без опису

У період з 10 по 17 лютого 2023 року в м. Кропивницький відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Кіровоградській області.

Учасниками наймасштабнішого проекту 2022/2023 навчального року Всеукраїнського конкурсу НДР учнів-членів МАН стали 9 здобувачів освіти (5 дівчаток та 4 хлопчика) двох ліцеїв міста Бобринця та КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості».

Чотири учні 8 класу, один учень 10 класу та чотири учні 11 класу захищали свої унікальні наукові теми у ході постерного захисту та наукової конференції у 5 наукових відділеннях та 9 секціях.

Наші юні МАНівці більш ніж пів року з повною відповідальність та невтомністю працювали над дослідженням:

посуду у поховальній обрядовості населення раннього бронзового віку Верхнього Поінгулля;

діяльності Єлисаветградської міської влади щодо стабілізації життя міста в умовах І Світової війни;

особливостей міжконфесійних відносин у Кримському ханстві 14-18 ст.;

ідеологів творення незалежної Української держави епохи Модерну;

авторської ляльки у творчості майстринь Кропивницького;

стану джерельних вод біля річки Бобринка міста Бобринець;

впливу природних стимуляторів на укорінення живців чорної смородини сорту «Софіївська»;

оптичних властивостей дисперсних систем в повсякденному житті;

створення сонячної батареї з транзисторів марки КТ 838 А.

Усі 9 робіт наших юних дослідників пройшли академічну доброчесність та були допущені до участі в обласному етапі конкурсу.

Шалена підтримка директорів, педагогів, батьків, кропітка праця, сильний характер та старанність самих юних МАНівців, дали їм змогу здобути у скарбничку досягнень 3 золотих та 4 бронзові нагороди:

Наукове відділення «Історія»

Секція «Історія України»

Фесенко Софія Олександрівна, учениця 10 класу КЗ «Бобринецький ліцей №1», І місце місце/Вчитель- Бібік Наталія Станіславівна

Секція «Археологія»

Григораш Діана Станіславівна, учениця 11 класу КЗ «Бобринецький ліцей №1», І місце місце/Вчитель- Бібік Наталія Станіславівна

Секція «Всесвітня історія, кримськотатарська гуманітаристика»

Філіпенко Дар’я Ігорівна, учениця 11 класу КЗ «Бобринецький ліцей №1», І місце місце/Вчитель- Бібік Наталія Станіславівна

Секція «Історія України»

Логвіненко Владислав Іванович, учень 11 класу КЗ «Бобринецький ліцей №2»,  вихованець КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості», ІІІ місце /Вчитель- Дика Тамара Дмитрівна

Наукове відділення

«Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства»

Секція «Мистецтвознавство»

Сорочан Катерина Олександрівна, учениця 11 класу КЗ «Бобринецький ліцей №1», вихованка КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості», ІІІ місце/Вчитель- Гетьман Ольга Григорівна

Наукове відділення «Хімії та біології»

Секція «Хімії»

Ратушний Роман Сергійович, учень 8 класу КЗ «Бобринецький ліцей №1», ІІІ місце /Вчитель- Плющевська Ірина Вікторівна

Наукове відділення «Екології та аграрних наук»

Секція «Екологія»

Павченко Анастасія Олександрівна, учениця 8 класу КЗ «Бобринецький ліцей №1», ІІІ місце /Вчитель- Плющевська Ірина Вікторівна

Неочікуваним та надзвичайно приємним сюрпризом стало рішення обласного оргкомітету та журі даного конкурсу відділення «Технічних наук» щодо відзначення Борка Леоніда Григоровича, учня 8 класу КЗ «Бобринецький ліцей №1» Бобринецької міської ради Кіровоградської області, учасника ІІ (обласного) етапу конкурсу МАН у номінації «Винахідники».

Леонід отримає Сертифікат на друк власної моделі на 3D принтері STEAM-лабораторії Кіровоградської МАН.

Дякуємо Бібік Наталії Станіславівні, Плющевській Ірині Вікторівні, Дикій Тамарі Дмитрівні, Гетьман Ользі Григорівні, які вкотре підтвердили, що НАША ГРОМАДА має невичерпний науковий потенціал.

Бажаємо нашим талановитим учням та творчими педагогам, справжнім провідникам у світ знань та мудрості,  нових креативних ідей!

А золотим медалістам, які представлятимуть Бобринецьку громаду та Кіровоградську область, успіху та перемоги на ІІІ (заключному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН!