єОселя

Дата: 03.01.2023 08:29

Фото без описуХто може отримати послугу?

Громадяни України віком від 18 років, які:

Наразі пільговою іпотекою за програмою єОселя можуть скористатися:

військовослужбовці за контрактом – захисники України, силовики та члени їхніх сімей;

медичні працівники – фахівці та професіонали закладів охорони здоров’я державної і комунальної форми власності;

педагогічні працівники закладів освіти державної та комунальної форми власності;

наукові та науково-педагогічні працівники закладів освіти й наукових установ державної або комунальної форми власності.

Щоб стати учасником програми потрібно мати українське громадянство та бути повнолітнім на момент оформлення іпотеки. На момент погашення кредиту клієнту має бути не більше 70 років.

До участі в програмі допускаються ті громадяни, які не мають власного житла або ж воно:

менше ніж 52,5 кв. м + 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї додатково. Під членами сім’ї маються на увазі чоловік/дружина та неповнолітні діти, що проживають з вами;‍

розташоване в районі бойових дій або на тимчасово окупованій території.

Окрім того, позичальник не повинен фігурувати в санкційних списках і брати участі в інших державних програмах із забезпечення житлом.

Кредит видається за пільговою ставкою 3% максимум на 20 років. Мінімальний початковий внесок складає 20% від суми.

Наразі кредитують п’ять банків-учасників програми, але в уряді обіцяють, що цей перелік збільшуватиметься:

Ощадбанк; ПриватБанк; Укргазбанк; Глобус Банк; Скай Банк.

У планах уряду на 2023 рік – масштабувати програму на всі категорії громадян.

Вимоги до житла

Насамперед потрібно наголосити, що в межах програми можна придбати лише квартиру в багатоквартирному жилому будинку (окрім тих, що в державній чи комунальній власності) або ж майнові права на квартиру в будинку, що зводиться.

Ця норма закріплена відповідною постановою Кабінету міністрів. Отже, пільгова іпотека не поширюється на приватні будинки.

Площа квартири розраховується так: 52,5 кв. м на одну людину + 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї додатково.

Тобто на сім’ю з трьох осіб – чоловік, дружина, дитина – максимальна нормативна площа оселі складатиме 94,5 кв. м.

Також житло має бути нове або здане в експлуатацію не більше ніж 10 років тому.

Вартість житла не повинна перевищувати середню вартість спорудження житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном і помножену на такі коефіцієнти:

для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова – 2,5;

для обласних центрів; населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 км від обласних центрів; міст із населенням понад 300 тис. осіб – 2;

для міст з населенням від 100 тис. до 300 тис. осіб – 1,75;

для інших населених пунктів – 1.

Увага! Якщо вартість 1 квадрата або площа житла перевищує визначені умовами програми, різниця покривається коштом початкового внеску.

Станом на 1 січня 2022 року встановлена Мінрегіоном вартість одного кв. м складає 18 тис. 704 грн. Тобто при купівлі квартири в столиці вартість квадрата не повинна перевищувати 46 тис. 760 грн (коефіцієнт 2,5).

Нерухомість, що розташована в районі бойових дій і тимчасової окупації чи оточенні, – не враховується.

Подати заяву тут https://diia.gov.ua/services/yeoselya