Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

ДО УВАГИ АГРАРІЇВ ГРОМАДИ!

Дата: 25.07.2022 09:22
Кількість переглядів: 94

Фото без описуЗахідний кукурудзяний жук – небезпечний карантинний шкідник кукурудзи, обмежено поширений в Україні з 2001 року. Наразі присутній в 15 областях. На території Кіровоградської області вперше виявлений в 2018 році.

За рік розвивається одне покоління шкідника, але шкоди завдають і личинки і дорослі жуки.

Личинки здебільшого з’являються на початку червня. Вилупившись, вони рухаються крізь землю у пошуках коріння кукурудзи. Личинки в молодому віці харчуються кореневими волосками, потім зі зростанням і збільшенням харчових потреб завдають шкоди усій кореневій системі. В результаті погіршується процес надходження вологи та засвоєння поживних речовин, знижується стійкість рослин до вилягання, рослини жовтіють, відстають у рості, в’януть, нерідко молоді рослини гинуть, особливо в посушливі роки, коли рослини страждають від нестачі вологи. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, а стебло набуває «гусячої шиї». При незначній заселеності поля ознаки присутності західного кукурудзяного жука практично непомітні.

Дорослі жуки, харчуючись маточковими нитками, можуть порушувати запилення кукурудзи, підгризаючи зелені тканини листя – бути переносниками збудників грибкових, бактеріальних та вірусних хвороб кукурудзи. При живлені жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, в результаті чого падає врожайність. Дорослі жуки на посівах кукурудзи зазвичай з’являються на початку липня у період цвітіння кукурудзи. Спочатку з’являються самці, а через 5-7 днів – самки. Після спарювання, здебільшого наприкінці липня, самки починають відкладати яйця в ґрунт. Процес триває не довго і переважно у вересні більшість жуків вже гине. Зимує шкідник у ґрунті в стадії яйця.

Переміщення діабротіки відбувається за допомогою транспортних засобів та в результаті природного розселення жуків.

Найбільш простим способом виявлення жуків на ранніх стадіях заселення є проведення обстеження за допомогою феромонних пасток. Одним із найефективніших заходів боротьби та профілактики проти західного кукурудзяного жука є сивозміна. Хімічні обробки за потреби проводяться препаратами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Неконтрольований розвиток західного кукурудзяного жука здатен створити серйозну проблему при вирощуванні кукурудзи. Тому основна задача сьогодні – повноцінний нагляд за посівами кукурудзи, оцінка та аналіз виявлень при здійсненні обстеження посівів, вжиття ефективних заходів з метою локалізації та ліквідації шкідника.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь