Дата: 21.02.2022 16:12

Фото без описуВелична, щедра і прекрасна мова,

Прозора й чиста, як гірська вода,

То України мова барвінкова,

Така багата й вічно молода.

Юлія Косинська

Рідна мова – найкраща в світі! Свої перші слова кожна людина говорить рідною мовою.

Українська мова – одна із наймелодійніших і наймилозвучніших мов на землі, найбагатша в світі! У словнику української мови налічується більше 200 тисяч слів!

Міжнародний день рідної мови у закладах освіти міста, до відзначення якого долучилися вихованці, учні та педагогічні працівники, пройшов під девізом: «Не будьмо байдужими, давайте разом захищати найбільше наше багатство - нашу Рідну Українську Мову!».

У закладах загальної середньої освіти проведено інформаційні хвилини «Рідна мова буде жити вічно», тематичні уроки «Мова нас єднає», години спілкування «Цікаві факти про українську мову»; квести «Мовознавчі витинанки», конкурси «Найдовший вірш рідною мовою…», вікторини «Мова-життя основа!», літературні лекції «Поетичні перлини рідної України», літературні читання «Відкрий, о мово рідна, свої скарбниці золоті!», акція «Говоримо українською, проживемо день без суржика», бібліотечні виставки «Серце нації б’ється у слові».

У закладах дошкільної освіти проведено тематичні бесіди «Мова – душа народу», дидактичні ігри «Наша мова солов’їна», «Український віночок», тематичні виставки дитячих малюнків «Міжнародний день рідної мови».

Головна мета проведених заходів – показати роль рідної мови як головного носія цінностей і знань, які передаються від покоління до покоління.