Шукаємо патронатних вихователів!

Дата: 29.04.2021 11:01

Комунальний заклад «Бобринецький міський центр соціальних служб» звертається до небайдужих громадян щодо створення патронатних сімей, які дадуть змогу дітям отримати піклування, затишок, захист та родинну злагоду.

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронат над дитиною передбачає надання в сім’ї патронатних вихователів тимчасового догляду, виховання та реабілітації для дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах (насильство, бездоглядність, загроза життю і здоров’ю, проблеми з житлом, хвороба батьків або їх ув’язнення тощо). У цей же час фахівці надаватимуть комплексну підтримку біологічній родині дитини у вирішенні проблем, щоб дитина невдовзі змогла до неї повернутись.  Якщо ж повернення у рідну сім’ю буде неможливим, для дитини підберуть альтернативні форми сімейного виховання – усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Термін перебування у сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців. Одночасно під патронат в одну сім’ю влаштовується виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Сьогодні ця сума разом із податками складає 11350 грн. При влаштуванні 2-х і більше дітей віком від 1-го року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ-інфекцією, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну категорію, але сумарно не перевищує 50%. Соціальна допомога на утримання і виховання дитини в розмірі - 2,5 прожиткових  мінімумів, відповідно до віку дитини з інвалідністю - 3,5.

За детальною інформацією звертайтесь за адресою: м.Бобринець, вул.. Незалежності, 80 каб.424, тел. 0972263616.