Дзвони Чорнобиля

Дата: 26.04.2021 16:57

Фото без описуЧорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська трагедія. Пройшло більше тридцяти років з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Смертоносна пилюка з ядерної печі покрила білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля. І вже 35 років цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і болить серце, тому що знає – це не на добро.

Аварія на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року стала її наслідків, так і за економічними збитками та впливом на довкілля. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

Чорнобиль назавжди увійде в історію як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства техногенних катастроф. Могутність і безсилля людини продемонстрував Чорнобиль.

26 квітня у закладах загальної середньої освіти проведено тематичні заходи до 35-ї річниці Дня Чорнобильської трагедії:

- покладання квітів до пам’ятного знака учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС;

- тематичні виставки художньої літератури у шкільних бібліотеках «Чорнобиль не має минулого часу»;

- єдиний урок «Чорнобиль 35»;

- тематична класна година «Мужність і біль Чорнобиля»;

- години спілкування «Твій біль, Україно, - Чорнобиль»;

- екологічна година «Чорнобиль… чорний біль нашої землі»;

- історичний репортаж «Чорнобиль в серці України, а його тінь по всій землі»;

- віртуальні подорожі «Пам’ятаємо і вшановуємо»;

- конференція «Слідами Чорнобиля: історія та сучасні виклики»;

- художня пастораль «Чорнобильська трагедія у творах художників»;

- інформаційний стенд «Чорнобиль 35»;

- фотовиставка «Наші земляки - учасники ліквідації наслідків аварії

на Чорнобильській АЕС;

- web-сталкерт «Чи є життя після апокаліпсису?»;

- поширення відео «16 цікавих фактів про Чорнобиль» на платформі GoogleClass.

Нехай у цей день, День національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукуються в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.