Податківці Кіровоградщини пропонують підприємцям оцінити переваги програмних РРО.

Дата: 16.11.2020 15:56

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов'язує суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі під час продажу товарів та послуг, вести розрахункові операції через РРО.

Згідно законодавства ключові дати по впровадженню РРО наступні:

01.08.2020 року — усім суб’єктам господарювання можна користуватись програмними РРО як альтернатива апаратному РРО;

01.01.2021 року — розширюється перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим;

01.04.2021 року — застосування РРО є обов’язковим для всіх ФОП платників єдиного податку 2, 3 та 4 груп незалежно від обраного виду діяльності.

Переваги програмного РРО:

- економія на купівлі й обслуговуванні касових апаратів. ПРРО встановлюється на телефон, планшет або комп’ютер;

- всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС;

- проста реєстрація програмного РРО в ДПС;

- легкий початок зміни за допомогою авторизації через КЕП; закриття зміни з автоматичним формуванням звіту;

- можливість передати чек покупцю в електронній формі;

- не потрібно ремонтувати й оновлювати пристрій — програмне РРО оновлюється автоматично.

ДПС України пропонує безкоштовні програмні РРО, які розміщені на вебпорталі ДПС у відповідному розділі банеру «Програмні РРО».

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО(програмний та/або апаратний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій.

У разі виникнення технічних чи методологічних запитань можна звертатись до Контакт-центру ДПС за телефоном 0 800 501 007. Окрім того, консультацію щодо роботи програмних РРО можна отримати в Центрах обслуговування платників.