Підприємців громади проінформовано про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин
30 січня спеціалістами відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та інформаційної діяльності міської ради було проведено інформування мешканців громади, які здійснюють підприємницьку діяльність. Підприємців проінформували, щодо неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин. Ця проблема – одна із актуальних тем сьогодення. Зокрема у формі буклету була представлена наступна інформація:
Офіційне працевлаштування – це гарантія соціальної захищеності працівника.
Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) є порушенням трудового законодавства.
Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.
З метою захисту прав застрахованих осіб з 01 січня 2015 року введено обов’язкову сплату роботодавцями єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від мінімальної заробітної плати у разі, якщо працівник за основним місцем роботи отримує суму меншу за мінімальну зарплату.
Слід зауважити, що згідно з частиною 3 статті 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями працівник не може бути допущений до роботи не тільки без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, а і без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску про прийняття працівника на роботу у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Чинним законодавством передбачається значне посилення відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю, у тому числі і нелегальної зайнятості.
Відповідальність за неофіційне працевлаштування згідно з частиною другою статті 265 КЗпП України – штраф у розмірі 141 690 грн. за кожного працівника.