Участь в ХІІ конференціії Асоціації малих міст України міського голови В.Сніжка

Дата: 29.07.2017 11:52

Фото без опису

28-29 липня В Києві проходить ХІІ Щорічна конференція Асоціації малих міст України «Економічний розвиток громад. Програми та перспективи», в якій приймає участь міський голова Валерій Сніжко. Кіровоградщину також представляли міський голова Новоукраїнки Олександр Корінний, міський голова Малої Виски – Юрій Гульдас, міський голова Гайворона - Роман Волуйко, міський голова Компаніївки – Олександр Маслюков та сільський голова Устинівки – Ігор Пеньков.

Захід проводиться разом з партнерами: Міністерством регіонального розвитку Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні»; Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO; Проект Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», шведська SIDA; Проект ЄС «Мери за економічне зростання»; Німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH; Асоціація об'єднаних територіальних громад.

Головною метою конференції є: формування механізмів економічного зростання та реалізації інвестиційного потенціалу об'єднаних територіальних громад та малих міст України.

Учасники конференції зацікавлені поділитися та перейняти досвід з питань формування спроможних громад шляхом економічного розвитку територій новосформованих громад, збільшення робочих місць і надходжень до місцевих бюджетів. Тому, що сьогодні громади отримують повноваження та можливості управління своїми ресурсами, а для ефективного використання всіх можливостей розробляються Стратегічні плани розвитку громад, готуються інфраструктурні проекти, проводиться пошук фінансування.

Перед представниками органів місцевого самоврядування малих міст та об'єднаних територіальних громад поставлено завдання:

1. Вироблення практичних механізмів економічного розвитку громад та залучення інвестицій.

2. Презентація інвестиційного потенціалу об'єднаних територіальних громад.

3. Створення площадки для обміну інформацією між зацікавленими сторонами.

Робота конференції насичена та активна, включає в себе 6 актуальних та важливих панельних дискусій щодо: стану економічного розвитку громад; вимог та пропозицій Інвесторів до громад; ефективних інструментів економічного розвитку територіальних громад; формування бюджету об'єднаної громади з врахуванням інтересів усіх сторін; стратегічного планування розвитку об'єднаних громад як важлива функція органів місцевого самоврядування; Кластерів як інструменти економічного розвитку.

Тож, особливістю конференції малих міст є те, що під час першого дня заходу відбувається напрацювання рекомендацій представниками органів місцевого самоврядування, а під час другого дня – підведення підсумків, обговорення цих рекомендацій за участі представників центральних органів державної влади, народних депутатів, експертів.

Отриманий досвід надасть можливість міському голові В.Сніжку залучати кошти державного бюджету та інвестиції для розвитку громади.