День пам'яті українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни
14 травня ми згадуємо і вшановуємо українців, які проявили людяність і милосердя у роки Другої світової війни, ризикуючи життям, рятували євреїв від знищення нацистами.
Під час Голокосту Україна втратила 1,5 мільйона євреїв – це чверть від знищених 6 мільйонів євреїв Європи. Рятівниками євреїв були українці, поляки, росіяни, білоруси, кримські татари, вірмени, греки, німці, представники різних релігійних конфесій. Ці люди виявляли людяність попри те, що за надання допомоги євреям смертна кара загрожувала не тільки самим рятівникам, але й їхнім дітям, членам їх родин.
Таких людей Ізраїль називає «Праведниками народів світу».
Україна займає 4-те місце у світі за кількістю громадян, удостоєних звання Праведників народів світу меморіалом "Яд Вашем". Понад 2600 українців визнані Праведниками, хоча реальна кількість рятівників значно вища.
Єврейська рада України також відзначає рятівників званнями Праведника України чи Праведника Бабиного Яру.
Історії українців-рятівників збирає і розповідає проєкт Національного музею історії України у Другій світовій війні: is.gd/qqYrYQ