Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

1 листопада – День Європейського союзу

Дата: 28.10.2025 11:28
Кількість переглядів: 79

 Фото без опису1 листопада 1993 року набрав чинності Маастрихтський договір. Документ було підпиcано 7 лютого 1992 року. Він став основою для створення Європейського Союзу у його нинішньому вигляді.

  Після Другої світової війни країни Європи прагнули знайти способи для забезпечення тривалого миру. Метою було не лише відновлення зруйнованої економіки, але й уникнення нових військових конфліктів.

 Маастрихтський договір став точкою відліку для створення Європейського Союзу. Він закріпив три головні підвалини ЄС: Європейські співтовариства, спільну зовнішню та безпекову політику, а також співпрацю у сфері правосуддя та внутрішніх справ.

Договір також створив передумови для запровадження єдиної валюти – євро, яка була офіційно введена у 1999 році.

Заснування ЄС дало його членам можливість вільно пересуватися та працювати в межах Союзу, спільно вирішувати питання безпеки, захисту прав людини, а також забезпечувати високі екологічні та соціальні стандарти. Євросоюз також став однією з найпотужніших економічних спільнот у світі.
 

Європейський Союз сьогодні охоплює 27 країн-членів і забезпечує високий рівень інтеграції та співпраці. Спільний ринок дозволив збільшити економічну активність, зменшити витрати на торгівлю та створити мільйони робочих місць. ЄС став взірцем для регіональних об’єднань в усьому світі, демонструючи, як країни з різною культурою, мовами та історією можуть співпрацювати заради спільного блага.

Водночас війна в Україні стала серйозним випробуванням для Європейського Союзу, який, попри складнощі, показав себе надійним партнером для України.
 

Джерело: https://www.rada.gov.ua/news/news_kom/255332.html



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь