Євроінтеграція: досвід співпраці міст-побратимів Бобринця і Мадони
4 квітня відбулася онлайн-конференція, організована Асоціацією малих міст України (АММУ), у якій взяли участь 53 мера українських міст та очільник міста Мадона (Латвія).
Спікери зустрічі: голова АММУ Павло Козирєв, виконавчий директор АММУ Оксана Кирилюк, міський голова Бобринця Леонід Кравченко, голова громади Мадони Агрис Лунгевичс.
Леонід Кравченко відзначив ключову роль Асоціації, яка є містком між малими містами України і містами Європейського союзу:
«Завдяки Асоціації малих міст України Бобринець отримав місто-побратима. Мадона суттєво допомогла Збройним силам України: передано три автомобіля, окопні свічки.
При тому, що кожна громада має свої проблеми, відчутною була підтримка Мадоною наших освітніх закладів. Це – автобуси, генератори, покриття на підлогу для укриттів.
Я щиро вдячний керівництву, депутатам і жителям Мадони за цю допомогу, за розуміння боротьби за незалежність, яку веде Україна», - наголосив Леонід Кравченко.
Агрис Лунгевичс поділився досвідом інтегрування у Євросоюз Мадони та практичними кроками залучення міжнародного фінансування.
Підсумовуючи зустріч, Леонід Кравченко зазначив:
«Україна визначилася з євроінтеграцією у Європейський союз. Співпраця між містами України і містами Євросоюзу наближає перспективу підписання угоди на вищому рівні.
Вважаю, що Бобринець може співпрацювати і з іншими містами країн Євросоюзу.
Є пропозиція попрацювати над проєктом Євросоюзу разом із Мадоною. Варто вчитися у тих, хто пройшов цей шлях й успішно реалізував грантові проєкти.
І ще раз наголошу на важливій ролі у процесах євроінтеграції Асоціації малих міст України. І ще раз висловлю подяку за підтримку Мадоні.
Ця допомога для нас дуже цінна.
Слава Україні!»