Які категорії громадян розуміються під визначенням члена сім’ї учасника бойових дій для отримання ветеранського гранту?

Дата: 03.10.2024 13:45

Фото без опису

Нагадаємо, що Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (далі – Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від                        21 червня 2022 року № 738 (зі змінами). Відповідно до пункту 3 Порядку під членами сім’ї мались на увазі дружина або чоловік учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Урядовою постановою від 06 вересня 2024 року № 1043 (набрала чинності 12 вересня 2024 року) внесено зміни до Порядку. Серед іншого надано більш широке тлумачення терміну «член сім’ї». Наразі під визначення цього терміну потрапляють дружина або чоловік:

- учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;

- учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних за обставин, визначених абзацом першим пункту 1 частини першої статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України у значенні, наведеному в пунктах 1- 6 частини першої статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Постанова Кабінету Міністрів України від  06 вересня 2024 року № 1043 доступна  на урядовому вебпорталі за посиланням: http://surl.li/sdrrki

Все про грант для ветеранів та членів їхніх сімей за посиланням: http://surl.li/qjwpgg

Є питання щодо участі у грантовій програмі «Власна справа»? Телефонуйте за номером: +38 (093) 478 70 81