Виїзне засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при обласній військовій адміністрації: реалізація ветеранської політики на території громад

Дата: 14.02.2024 11:01

Фото без опису13 лютого 2024 року в Бобринці відбулося виїзне засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при обласній військовій адміністрації за участі Катерини Колтунової, керівника Координаційного центру, заступника начальника Кіровогадської ОВА; Олександра Догарова, директор департаменту соціального захисту населення ОВА; Сергія Пастернака, директора Кіровоградського обласного центру соціальних служб; Олександра Кришка, регіонального координатора Всеукраїнської програми ментального здоров’я, координатора Центру допомоги врятованим у Кіровоградській області; Андрія Щетини, начальника управління молоді та спорту Кіровоградської ОВА; Галини Мамонтової, в.о. начальника управління у справах ветеранів ОВА; Олега Рибальченка, директора департаменту охорони здоров’я ОВА; Олени Романченко, заступника начальника головного управління ПФУ в області; Віталія Юхименка, заступника директора департаменту-начальника управління соціальних послуг департаменту соціального захисту населення ОВА; Андрія Фоменка, заступника директора комунального закладу «Обласний Центр-ветеран» з питань допомоги захисникам і захисницям України; Дмитра Євенка, заступника начальника Кропивницької районної військової адміністрації, представників Кропивницької РВА; ряду обласних служб і відомств.

Бобринецьку громаду представляли голова Бобринецької міської територіальної громади Леонід Кравченко, заступник голови громади з соціальних питань Наталія Яворська, директор ЦНАП «Центр ДІЇ» Наталія Мельнікова, начальник відділу соціального захисту та охорони здоров’я населення Ірина Харчевна,  директор Бобринецького міського центру соціальних служб Ірина Яновська, директор КНП «Бобринецька лікарня» Лариса Семенюк.

Участь у виїзному засіданні взяли також керівники та представники соціальних служб Кетрисанівської, Компаніївської та Устинівської громад.

Тема засідання стосувалася  реалізації ветеранської політики на території громад.

Програма засідання була досить насиченою. Учасники працювали у підгрупах, зокрема в Бобринецькій громаді ознайомилися з роботою Бобринецького Центру надання адміністративних послуг «Центр ДІЇ», заслухали доповідь директора щодо надання послуг ветеранам війни та їх рідним.

Олександр Догаров зазначив: у державі є тенденція і бачення Міністерства у справах ветеранів щодо створення у ЦНАПах   «Єдиного вікна» для обслуговування військовослужбовців, ветеранів війни, членів родин загиблих (зниклих безвісти) та полонених, зокрема щодо встановлення статусів.

За словами Катерини Колтунової, керівника Координаційного центру, заступника начальника Кіровогадської ОВА, допомога ветеранам в кожній громаді має розпочинатися зі створення дорожньої карти, у якій покроково розписано, куди звертатися, яку допомогу ветерани можуть отримувати на всеукраїнському рівні, яку – від громад, відповідною інформацією повинні володіти і члени їх родин, адже комунікація вирішує багато питань.

Важливою є психологічна підтримка як окремих ветеранів війни, так і їх родин.

Ірина Яновська розповіла учасникам засідання про роботу Ветеранського хабу та Психологічного хабу, які були створені в Бобринецькій міській раді для підтримки ветеранів війни, військовослужбовців, членів їх родин, родин загиблих військовослужбовців, полонених та зниклих безвісти.

Психологічний хаб отримав у подарунок книгу «Ресурси впевненості. Трансформації», підписану автором - Андрієм Фоменком.

Директор КНП «Бобринецька лікарня» Лариса Семенюк ознайомила учасників з новим реабілітаційним відділенням та його можливостями на даний час.

За словами Сергія Пастернака, директора Кіровоградського обласного центру соціальних служб, в Бобринецькій громаді найкраще поставлена діяльність Психологічного та Ветеранського хабів серед чотирьох громад, діяльність яких розглядалася на засіданні Координаційний Центр.

Андрій Щетина,  начальник управління молоді та спорту Кіровоградської ОВА, відзначив високий рівень розвитку спорту та молодіжної політики у Бобринецькій громаді.

Віталій Юхименко,  заступник директора департаменту-начальник управління соціальних послуг департаменту соціального захисту населення ОВА, назвав створення Ветеранського та Психологічного хабів Бобринецької міської ради прикладом для інших громад.

Відтак, учасники виїзного засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при обласній військовій адміністрації ознайомилися з досвідом Бобринецької громади по реалізації державної політики щодо ветеранів, військовослужбовців та їх родин.