Соціальні внески –2024: скільки коштує місяць страхового стажу?

Дата: 15.01.2024 16:29

Страховий стаж це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески (22 % від офіційно нарахованої заробітної плати).

Щороку мінімальний і максимальний розміри страхових внесків змінюються, адже змінюється розмір мінімальної заробітної плати.

Як зміниться мінімальна заробітна плата протягом 2024 року

Відповідно до статті 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік розмір мінімальної заробітної плати змінюється двічі:

з 01 січня 7 100 грн;

з 01 квітня 8 100 грн.

Як зміниться мінімальний та максимальний розмір єдиного соціального внеску (далі ЄСВ) протягом 2024 року

Мінімальний та максимальний розміри ЄСВ в розрахунку за місяць, який визначається як 22 % від суми офіційно нарахованої заробітної плати, у 2024 році становлять:

з 01 січня 1 562 грн (мінімальний розмір) та 23 430 грн (максимальний розмір);

з 01 квітня 1 760 грн (мінімальний розмір) та 26 400 грн (максимальний розмір).

Довідково: максимальна база для нарахування ЄСВ 15 мінімальних заробітних плат.

Варто зазначити!

Сума добровільних пенсійних внесків та сума доплати до мінімального страхового внеску також розраховується виходячи з суми мінімального ЄСВ на момент сплати.