Новорічні свята та їх відзначення: пам’ятаймо про заборону салютів, феєрверків та петард

Дата: 22.12.2023 11:58

Фото без описуСектор мобілізційної, оборонної роботи, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення відділу ЖКГ, містобудування та архітектури Бобринецької міської ради нагадує жителям громади:

В Україні заборонено використання та розповсюдження салютів, феєрверків та петард.

Закон №7438 набув чинності 12 жовтня 2023 року.

Згідно із законом, забороняється використання, продаж та передача феєрверків, салютів і петард.

Заборонено:

• використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4;

• продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класів F2, F3, F4;

• продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класу F1, особам, які не досягли 16-річного віку.

Феєрверки класу F1 мають дуже низький рівень небезпеки та шуму, можуть використовуватися навіть у житлових будинках, але продаж або передача їх дозволена лише тим, кому виповнилося 16 років. Піротехніка класу F2 має низький рівень небезпеки та шуму, але не призначена для використання у житлових будинках, клас F3 має середній рівень небезпеки, а феєрверки вищого класу F4 є виробами професійного використання, які мають дуже високий рівень небезпеки.

• Вимог законодавства мають дотримуватися підприємці, та не продавати піротехнічні засоби на території громади.

• Прохання до батьків: розкажіть дітям про заборону використання піротехнічних засобів, салютів, петард.

Окрім того, що це заборонено законодавством, в Бобринецькій громаді проживають понад вісімсот внутрішньо переміщених осіб. Це і дорослі люди, і діти, які з початком повномасштабного вторгнення російської армії в Україну зазнали жаху війни від ракетних обстрілів.

Це і військовослужбовці, які повернулися з війни.

Це і дорослі та маленькі мешканці громади, які живуть під час постійних повітряних тривог та виття сирен.

Тому кожен гучний звук салюту, петарди, які комусь принесуть тимчасове задоволення, для багатьох людей можуть стати причиною болісних спогадів та відчуттів.

Дотримуємося закону і шануймо один одного!

Ілюстрація з мережі інтернет.