Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

ПІДГОТОВКА ПОДАРУНКІВ: ЯК ОБРАТИ ДИТИНІ БЕЗПЕЧНУ ІГРАШКу

Дата: 20.12.2023 14:56
Кількість переглядів: 42

Фото без описуВ Україні в розпалі сезон підготовки подарунків до Різдва та Нового року. А від асортименту запропонованої виробниками та імпортерами іграшкової продукції нелегко розгубитися навіть досвідченому споживачеві. Тому під час купівлі потрібно бути особливо обережними, щоб іграшка принесла радість і не мала небажаних наслідків. Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області закликає бути особливо обережними, щоб іграшка принесла радість і не мала небажаних наслідків, та як упевнитися в безпечності іграшок перед їх придбанням.

При купівлі іграшки в магазині або на ринку необхідно звернути увагу на наявність такої інформації на товарі:

  • знак відповідності технічним регламентам;
  • артикул або штрих-код іграшки для відстеження;
  • назва та адреса виробника (дозволяється англійською мовою на пакуванні);
  • назва та адреса імпортера або уповноваженого представника;
  • дата виготовлення (у форматі "місяць-рік");
  • термін придатності;
  • графічний попереджувальний символ позначення віку у вигляді кола, в якому намальований контур обличчя та вказана вікова група. Цей символ являє собою окружність та перехресну риску, що мають бути червоними на білому фоні, а віковий діапазон (0-3);
  • виробник повинен наносити чітко видимі, розбірливі, зрозумілі та точні попередження на іграшку, прикріплений до неї ярлик (етикетку) або пакування та у разі потреби зазначати попередження в інструкціях з експлуатації, які супроводжують іграшку. Маленькі іграшки, які продаються без упаковки, повинні мати відповідні попередження, прикріплені до них. Попередженням повинні передувати слова “Увага” або “Попередження”;
  • в маркуванні виробу має бути й зафіксовано, для кого та продукція, або ж передбачено призначення за віком дитини чи розміщено позначення типу «Не є іграшкою!» чи «Для дорослих колекціонерів».

       Трапляются неякісні іграшки, наприклад, лялька, в якої погано зафіксоване волосся. Те саме і з м’якими іграшками: лізуть нитки та відриваються елементи. Відсутнє маркування та будь яка інформація. Це означає, що купуючи такі іграшки споживачі не отримають жодної гарантії безпечності для дитини. Таких іграшок багато на ринках. Вони особливо небезпечні. На деяких немає навіть українського перекладу.

        Особливо уважними треба бути під час вибору популярного зараз "слайма", бо він може бути токсичним, має різкий запах. Коли дитина вдихне це через ніс, то під дією температури він потрапить до легенів.

      Документи про якість та безпечність іграшок у магазині мають показати одразу після прохання покупця. Але в крамницях часто кажуть — вони в адміністратора, якого немає на місці. Після кожної покупки мають видавати фіскальний чек, аби покупець міг повернути придбане, а в разі біди знати, до кого звертатися.

     Тому сумнівні магазини, де документів не показують, а зовнішій вигляд іграшок змушує замислитись, радимо оминати. Купувати слід у великих і профільних, або тих, у яких справді впевнені.

      Підробки відомих брендів теж купувати не варто, хоч вони і в кілька разів дешевші. Бо якість такої іграшки під питанням. Якісні іграшки хоч і коштують у рази дорожче, але фахівці кажуть, що такої іграшки вистачить на довше і батьки точно будуть упевнені в її безпеці для дитини.

Заради збереження здоров’я та життя своїх дітей при виборі іграшок батькам рекомендуємо враховувати їх якість та безпечність!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь