Що за хвороба – кір

Дата: 29.01.2018 17:45

Фото без описуВідповідно листа Бобринецького районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області просимо жителів громади ознайомитися з попередженням, запобіганням та профілактикою що до хвороби  - «КІР»

Що за хвороба – кір

Захворювання є дитячою інфекцією, але заразитися нею можуть і дорослі. Особливу небезпеку кір представляє для вагітних жінок, у яких вона протікає з важкими ускладненнями і може закінчитися викиднем або передчасними пологами. Вірус кору передається дитині через плаценту.

Збудником кору є вірус, тому зараження передається під час контакту при розмові, кашлі, чханні. Може передаватися також через посуд і дитячі іграшки. Сприйнятливість до захворювання досить висока. Хворий є заразним за 5 днів до появи висипу і ще 5 днів від початку висипання. Інкубаційний період становить 1-2 тижні.

Симптоми у дітей

Найпершою ознакою кору є підйом температури до 39,0 °C. Температура тримається 5-7 днів. Одночасно з’являються інші симптоми:

• Катаральні явища, які проявляються сухим кашлем, нежиттю, сльозотечею. При огляді горла відзначається набряклість і почервоніння слизових. Кашель стає гавкаючим.
  • Осиплість голосу, пов’язана з набряком голосових зв’язок.
  • Через кілька днів слідом за цятками на внутрішній стороні щік з’являється висип на обличчі, шиї й за вухами. Цятки в роті завбільшки з макове зернятко є відмітною ознакою кору.
  • На наступну добу висипання охоплює передню поверхню тулуба і верхні кінцівки. У наступні дні висип поширюється на ноги.
  • Починаючи з 4-того дня захворювання висип блідне спочатку на обличчі та голові, потім на тулубі і кінцівках.

• Фото без опису
    Якщо дотримуватись рекомендацій лікаря, то перебіг захворювання пройде легше. При зниженому імунітеті у дитини можуть виникнути серйозні ускладнення, такі, як:
  • пневмонія;
  • абсцес легенів;
  • енцефаліт;
  • менінгіт;
  • виразкове ураження слизової рота, шлунка і кишечника;
  • ларингіт;
  • тромбоз судин головного мозку і очей;
  • гнійний отит.

Пневмонія є найчастішим ускладненням внаслідок приєднання вторинної бактеріальної інфекції. У дитини раннього віку ларингіт іноді призводить до крупу.

У легких випадках захворювання можна лікувати дітей на дому. Хворій дитині потрібен спокій і тиша, приглушене освітлення. При кон’юнктивіті яскраве світло діє дратівливо на очі.

• корисно рясне пиття;
  • часте полоскання горла приносить велику користь;
  • прийом антигістамінних препаратів;
  • при кон’юнктивіті застосування очних крапель Інтерферону після промивання очей теплою кип’яченою водою;
  • очищення носа ватними тампонами з теплим вазеліновим маслом.

Профілактика кору

У всіх країнах світу проводиться активна планова профілактика проти кору. Вакцинація дітей для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи проводиться у віці 12 місяців. Друге щеплення — у віці 6 років.

Крім планової імунізації існує екстрена вакцинація. Вона проводиться в тих випадках, коли не щеплена дитина контактувала з хворим на кір. Для цього, протягом 72 годин після контакту, вводиться імуноглобулін людини.

Підбивши підсумки, треба сказати, що кір є серйозним захворюванням за перебігом захворювання, ускладнень та наслідків. Дієвим засобом профілактики інфекції є обов’язкова планова імунізація проти кору. Дітям, що контактували з хворим, вводиться імуноглобулін для лікування людини. Для того, щоб захворювання протікало легко і якомога менше без наслідків, потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря.