Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

ВИ ЗАПИТУВАЛИ

Дата: 18.09.2023 11:11
Кількість переглядів: 140

Фото без описуНа офіційну інтернет-сторінку Бобринецької міської ради минулої п’ятниці, 15 вересня, надійшло запитання від дописувача Сергія Бугаєнка стосовно сплати податку по землі, паях та городах.

Відповідь надає відділ земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища та агропромислового розвитку Бобринецької міської ради

ЗВІЛЬНЕНО ВІД СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ У 2023 РОЦІ

Українці, у яких у володінні є земля, та постійні землекористувачі – фізичні та юридичні особи - мають сплачувати за неї податок. Ставки податку визначають органи місцевого самоврядування. Ставка податку за земельні ділянки, нормативна грошова оцінка яких зроблена, встановлюється в розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки:

для земель загального користування — не більш 1% їхньої нормативної грошової оцінки;

для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3% і не більш 1% їхньої нормативної грошової оцінки;

для лісових земель — не більше 0,1% їхньої нормативної грошової оцінки.

Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, нормативна грошова оцінка яких не проводилася, встановлюється у розмірі:

не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;

для сільськогосподарських угідь — не менш 0,3% та не більш 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;

для лісових земель — не більш 0,1% нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

КОМУ НЕ ПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ ПОДАТОК ЗА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ:

особам з інвалідністю I та II групи;

особам, які виховують трьох і більш дітей віком до 18 років;

пенсіонерам (за віком);

ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

особам, визнаним законом, постраждалими в результаті Чорнобильської катастрофи;

на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі при передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКУ ЗА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ПОШИРЮЄТЬСЯ ННА ОДНУ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ ЗА КОЖНИМ ВИДОМ ВИКОРИСТАННЯ В РАМКАХ ГРАНИЧНИХ НОРМ:

1. Для ведення особистого сільського господарства — в розмірі не більше 2 га.

Приклад: якщо у Вас у власності є два будинки та дві земельні ділянки – Ви сплачуєте тільки за одну. Тобто, пільга поширюється тільки на одну земельну ділянку.

Якщо у Вас є город біля будинку та ділянка 2 га у полі – пільга (звільнення від сплати податку) діє тільки на одну із земельних ділянок.

2. Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка): в селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10;

3. Для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 га;

4. Для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 га;

5. Для ведення садівництва — не більше 0,12 га.

Нарахування земельного податку здійснюється податковими органами (за місцем розташування земельної ділянки) індивідуально для кожної фізичної особи на ПІДСТАВІ ДАНИХ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь