Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

750 грантів до 4 000 євро від EU4Business задля підтримки сталості і відновлення мікробізнесу

Дата: 22.08.2023 11:09
Кількість переглядів: 60

Фото без опису8 серпня 2023 року відбувся запуск чергової хвилі грантів від EU4Business для мікробізнесу за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини в розмірі 3 млн євро.

Головна мета грантів – підтримати відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані, а також посилити стійкість мікробізнесу в інших регіонах України в умовах війни, що триває.

«Європейський Союз посилює підтримку українського бізнеcу в умовах війни, особливо малих підприємців, яким зараз найважче. Вже на початку повномасштабного вторгнення ЄС успішно реалізував аналогічну грантову програму з допомоги 300 релокованим мікропідприємствам, які найбільш постраждали від бойових дій. У межах нової хвилі мікрогрантів ми прагнемо надати можливість ще 750 компаніям отримати кошти для нагальних потреб, повернення та відновлення роботи, зокрема, на постраждалих і звільнених територіях України», – наголосив Ремі Дюфло, заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні.

В межах грантової програми підприємці зможуть отримати фінансову підтримку у розмірі до 4 000 євро у гривневому еквіваленті для реалізації заходів з відновлення своєї господарської діяльності через три уповноважених банки: ОщадбанкПриватбанк та Банк Львів. Кошти мікрогранту можуть бути спрямовані на придбання обладнання, ремонт пошкоджених приміщень, закупівлю сировини та матеріалів, виплату заробітної плати, орендну плату та інші нагальні господарські витрати.

«Ми в Україні будуємо країну підприємців і активно працюємо в напрямку євроінтеграції. Мікро, малий та середній бізнеси є основним двигуном економіки в Європейському Союзі. Саме тому, ми в Мінцифрі віримо, що розвинений ММСБ є запорукою стабільності та розвитку країни, особливо в умовах війни. Наразі, гранти є прямою і ефективною підтримкою, яка дуже затребувана серед українських підприємців. Дякуємо нашим партнерам за оперативну фінансову допомогу для бізнесів з деокупованих та постраждалих регіонів України», – наголосила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції.

Відбір учасників програми відбуватиметься за результатами конкурсів для таких категорій підприємств:

Близько 250 грантів для найбільш постраждалих від війни областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська (окрім міста Київ), Луганська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська, Харківська, Херсонська. Прийом заявок – з 08.08.2023 по 21.08.2023.

Близько 250 грантів для деокупованих територій Донецької, Київської (окрім міста Київ), Чернігівської, Сумської, Харківської та Херсонської областей. Прийом заявок – з 22.08.2023 по 04.09.2023.

Близько 250 грантів для підприємців з усіх інших регіонів України, окрім тимчасово окупованих – прийом заявок з 05.09.2023 по 18.09.2023.

Переможці кожної з конкурсних категорій визначатимуться в автоматичному режимі на рейтинговій основі на підставі таких основних критеріїв: рівня постраждалості від війни, потенціалу для відбудови та якості заходів з відновлення діяльності підприємства.

Хто може отримати грант?

Мікропідприємства, що: мають до 9 працівників та річний дохід до 2 млн євро; здійснюють свою діяльність за визначеними програмою мікрогрантів видами економічної діяльності, починаючи з 01.02.2021 або раніше; мають позитивну кредитну історію; не мають заборгованості перед бюджетом України; не отримували міжнародну технічну допомогу, починаючи з 01.02.2022.

Як взяти участь?

  • Заповнити заявку на порталі Дія. У заявці правильно вказати інформацію про показники діяльності підприємства до війни та під час бойових дій.
  • Визначити чіткі напрями використання коштів мікрогранту, які не можуть змінюватись під час їх подальшого фінансування.

Жодних розрахунків та бізнес-планів робити не потрібно. Рейтингова система Фонду розвитку підприємництва автоматично розрахує рейтинг та визначить переможців конкурсів.

Детальніше – на сторінці грантової хвилі та у відеоролику.

Довідкова інформація:

Запланована хвиля грантів сприятиме реалізації цілей урядової ініціативи #єРобота під егідою Міністерства економіки України.

Грантові конкурси від EU4Business реалізуються в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансування Європейського Союзу та Уряду Німеччини. Проєкт реалізовано за сприяння Міністерства цифрової трансформації УкраїниМіністерства економіки УкраїниМіністерства фінансів України. Партнер з виконання – Фонд розвитку підприємництва. Подати заявку на грант можливо виключно через єдиний портал державних послуг Дія. Інформаційні партнери: Офіс з розвитку підприємництва та експорту, національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес. Уповноважені банки: ОщадбанкБанк Львів та ПриватБанк.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь