Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

ЗМІНЕНО ПОРЯДОК ОДЕРЖАННЯ ПОСВІДЧЕННЯ НА ПРАВО РОБОТИ З ПЕСТИЦИДАМИ

Дата: 23.05.2023 08:58
Кількість переглядів: 66

Фото без описуГоловне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує суб’єктів господарювання, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 травня 2023 року № 458 «Про затвердження Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами» суттєво змінюється Порядок одержання посвідчення про право роботи з пестицидами для осіб, діяльність яких пов’язана із транспортуванням, зберіганням, застосуванням, торгівлею пестицидами. Для врахування у подальшій роботі рекомендуємо завчасно ознайомитися зі змінами та взяти до уваги нові вимоги. Детальніше – за цим посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/458-2023-пText.

Про нові зміни та як ними скористатися розповімо нижче.

З введенням в дію нових змін буде остаточно запроваджено електронний реєстр пестицидів і добрив що пройшли державну реєстрацію та/або дозволені до використання в Україні.

  • норма Закону № 2775 (стаття 1). Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні (далі — Державний реєстр), — інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення реєстрових даних та надання реєстрової інформації щодо пестицидів і агрохімікатів, що пройшли державну реєстрацію та/або дозволені до використання в Україні.

Змінюються вимоги до упаковки і маркування пестицидів і добрив. Вони повинні бути такими, щоб мінімізувати ймовірність їх помилкового прийняття за харчовий продукт, напій, лікарський засіб та корм.

  • норма Закону № 2775 (стаття 10). Кожна товарна одиниця пестициду або агрохімікату, повинна супроводжуватися етикеткою, на якій щонайменше зазначаються:

назва пестициду або агрохімікату та його препаративна форма;

назва діючої речовини пестициду та її вміст;

виробник пестициду або агрохімікату;

класифікація і токсичність пестициду або агрохімікату;

реєстраційний номер і серія пестициду або агрохімікату у Державному реєстрі;

дата закінчення терміну реєстрації пестициду або агрохімікату;

форми пакування пестициду або агрохімікату;

дата виготовлення пестициду або агрохімікату;

гарантійний термін зберігання пестициду або агрохімікату;

сумісність з іншими пестицидами / агрохімікатами;

порядок приготування робочого розчину пестициду або агрохімікату до застосування; регламент застосування;

умови та заходи безпеки під час роботи, транспортування і зберігання пестицидів і агрохімікатів;

способи і засоби знешкодження невикористаних пестицидів і агрохімікатів, а також знищення тари;

заходи щодо ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків при застосуванні пестициду або агрохімікату;

заходи з надання домедичної допомоги у разі отруєння пестицидом або агрохімікатом.

Скасовується регулювання «спеціальних сировинних зон».

В колишній редакції Закону вживалися спеціальні терміни та визначення, а саме:

Спеціальні сировинні зони — регіони або окремі господарства, що відповідають умовам виробництва продукції рослинництва і тваринництва, придатної для виготовлення продуктів дитячого та дієтичного харчування (ст. 1 ЗУ № 86/95-ВР);

У спеціальних сировинних зонах, призначених для вирощування продукції для дитячого і дієтичного харчування, пестициди і агрохімікати застосовуються за спеціальними технологіями, які забезпечують одержання продукції, що відповідає санітарно-гігієнічним вимогам до дитячого та дієтичного харчування (ст. 13 Закону № 86/95 ВР).

Ця норма була потенційним джерелом корупції, а продукція вирощена на цих спеціальних сировинних зонах лише вводила в оману потенційних споживачів. Скористатися цією нормою могли не всі, лише особливо наближені особи. По факту, таблички встановлені вздовж полів ніяким чином не гарантували безпечності кінцевої харчової продукції споживачам.

  • норма Закону № 2775 (статті 1 та 13). В новій редакції норми щодо встановлення спеціальних сировинних зон вилучено.

З’явилися законодавчо визначені норми, які дають можливість реально вести боротьбу з фальсифікатом. Зокрема, шляхом включення поняття фасування у ліцензію щодо виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, до яких відноситься і виробництво пестицидів.

В Україні існує практика діяльності підпільних цехів, які займаються «фасуванням продукції», що на сьогодні не підпадає під ліцензування. Така діяльність відбувається без жодного державного контролю чи регулювання, що є неприпустимим.

  • норма Закону № 2775. Пункт 14 частини першої статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» після слова «виробництво» доповнити словами «у тому числі фасування».

Заборонено ввезення на територію України пестицидів і агрохімікатів фізичними особами для власних потреб, що є одним із каналів потрапляння контрабанди та фальсифікату на територію України.

  • норма Закону № 2775 (стаття 4). Ввезення (пересилання) фізичними особами на митну територію України будь-яких пестицидів і агрохімікатів забороняється.

Використання, застосування, зберігання, транспортування і торгівля пестицидами і агрохімікатами, термін реєстрації яких закінчився, може здійснюватися протягом двох років після закінчення зазначеного терміну, але не більш як до дати закінчення строку придатності таких пестицидів і агрохімікатів.

Запроваджено право державних інспекторів здійснювати вилучення фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів, що відповідає законодавству Європейського Союзу.

  • норма Закону № 2775 (стаття 15). Непридатні, фальсифіковані або заборонені до використання пестициди і агрохімікати, пакування від них підлягають вилученню, утилізації, знищенню та знешкодженню в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Уточнено вимоги до осіб діяльність яких пов’язана з організацією робіт зі зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт із транспортування, зберігання, застосування, торгівлею пестицидами.

  • норма Закону № 2775 (стаття 11). Особи, діяльність яких пов’язана з організацією робіт зі зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт із транспортування, зберігання, застосування, торгівлею пестицидами, повинні мати посвідчення на право роботи з пестицидами. Посвідчення на право роботи з пестицидами видається один раз на два роки після проходження навчання відповідно до програми навчання осіб, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням, торгівлею пестицидами. Порядок одержання посвідчення на право роботи з пестицидами визначається Кабінетом Міністрів України.

Уточнено норми щодо діяльності, пов’язаної з ввезенням на митну територію України пестицидів і агрохімікатів, їх транспортуванням та використанням.

  • норма Закону № 2775 (стаття 9). Екологічний ризик діяльності, пов’язаної з ввезенням на митну територію України пестицидів і агрохімікатів, їх транспортуванням та використанням, підлягає обов’язковому страхуванню в порядку, визначеному законодавством України.

Уточнено повноваження Державної екологічної інспекції у сфері державного нагляду (контролю) за поводженням з пестицидами й агрохімікатами.

  • норма Закону № 2775 (стаття 16-7). До компетенції ДЕІ належить здійснення державного нагляду (контролю) за поводженням з пестицидами і агрохімікатами:

Правила транспортування, зберігання засобів захисту рослин, стимуляторів їх росту, мінеральних добрив та інших препаратів.

Страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно довкіллю або здоров’ю людей під час зберігання пестицидів і агрохімікатів.

Водночас повідомляємо, що допуски (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, видані до 28 червня 2023 року, є дійсними протягом строку, на який вони видані.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь