Бобринецька міська територіальна громада

Обстеження водозабору насосної станції

Дата: 28.03.2023 08:32

Фото без опису  Спеціалісти аварійно-рятувального загону спеціального призначення м.Кропивницький провели обстеження підводної зони водозабірної станції 1-го підйому МКП «Міськводоканал». Головною задачею водолазів було дізнатись стан споруди, ступінь її замулення та близької до неї ділянки .
    Під час обстеження виявлено, що дно річки Сугоклея біля водозабору надмірно замулене і потребує очистки. "На відеозаписі видно, як мул заполонив майже два вікна забору води із трьох. Один зовсім не видно, другий наполовину… захисні сітки у водоростях та мушлях, все це зменшує продуктивність водозабору" розповідає начальник міськводоканалу Юрій Спірідонов.
   Одна з перших причин замулення річки Сугоклей - розорювання земель сільськогосподарського призначення в прибережній зоні та безконтрольне використання добрив та гербіцидів, які в свою чергу вносять суттєву лепту в існування та розвиток річкової флори і фауни.
    Очищення від мулу та забезпечення стабільної роботи водозабірної станції є дуже важливими для збереження якості води та її доступності для населення. Зважаючи на те, що річка Сугоклея є одним із важливих джерел води для міста, це є серйозною проблемою, що потребує комплексного вирішення.Фото без опису