Платформи для збору доказів злочинів рф в Україні

Дата: 19.04.2022 15:29

В умовах протистояння окупанту й надання допомоги потерпілим вкрай важливим для нашої країни є збір доказів варварської агресії Російської Федерації та її воєнних злочинів. Адже справедливе покарання ворога є таким же важливим, як і перемога.

Тому інформація про злочини ворога має бути акумульована і задокументована правильно. Для цього існують ресурси – warcrimes.gov.ua та culturecrimes.mkip.gov.ua – платформи для збору доказів. Це своєрідний доказовий хаб, із яким працюють всі правоохоронні і державні органи. На цій платформі об’єднуються зусилля правоохоронців, експертів, представників громадських і міжнародних організацій, журналістів і всіх охочих, щоб допомогти фіксувати звірські вбивства мирних громадян та інші злочини РФ на території України.

Для того, щоб зібрана інформація згодом змогла бути використана Офісом Генпрокурора в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі й в українських судах, а також під час потенційних спеціальних міжнародних трибуналів, її необхідно відповідально і кваліфіковано зібрати й оформити згідно з міжнародно визнаними стандартами. Ці докази також будуть використані Міністерством закордонних справ у Міжнародному суді ООН, Міністерством юстиції в Європейському суді з прав людини.

Приклади воєнних злочинів:

• факти поранення/загибелі цивільних осіб внаслідок застосування зброї окупантом;
  • факти фізичного насилля, позбавлення волі цивільного населення окупантом;
  • насилля щодо медичного персоналу, пошкодження медичного транспорту, лікарень, обладнання;
  • відмова чи позбавлення доступу до медичної допомоги.
  • насильство щодо духовенства, пошкодження/знищення культових споруд (храмів, мечетей, синагог тощо);
  • розташування та використання військової техніки в житлових кварталах міста, ведення бойових дій окупантом в житлових кварталах міста;
  • пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури;
  • використання окупантом цивільного одягу, однострою ЗСУ, емблем гуманітарних та медичних установ;
  • використання цивільної інфраструктури з воєнною метою під прикриттям цивільних;
  • захоплення майна, пограбування окупаційними силами;
  • уламки снарядів у межах міста.

На цих сайтах warcrimes.gov.ua та culturecrimes.mkip.gov.ua кожен, може швидко за чітким і зрозумілим алгоритмом подати інформацію з фото- і відеодоказами про злочини, свідком чи потерпілим від яких стала особа. Система гарантує повний захист персональних даних.