«Доступні кредити 5-7-9%»
Для підтримки сільськогосподарських товаровиробників з метою забезпечення посівної кампанії, а також підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану Уряд, за ініціативою Президента України, вніс низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».
Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Нагадаємо, що зазначену Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва. Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.
Так, 12 березня 2022 р. постановою Кабінету Міністрів України були внесенні зміни до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» з розширенням можливостей підтримки суб’єктів підприємництва – сільськогосподарських товаровиробників, передусім, для забезпечення фінансування ними посівних робіт.
Основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників:
1. Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн. євро (раніше було 20 млн. євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих.
2. Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн.грн. до 60 млн. грн. з урахуванням групи пов’язаних компаній.
3. Процента ставка – 0% річних.
4. Ціль кредитування:
- інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки,
- кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів.
5. Строк кредиту – 6 місяців.
6. Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року.
7. Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).
Також для підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану 18 березня 2022 р. рішенням Уряду внесено зміни до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», якими, передусім, передбачено наступне:
1. Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн. євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн. євро незалежно від кількості працюючих.
2. Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн. грн. до 60 млн. грн. з урахуванням групи пов’язаних компаній.
3. Процента ставка:
- 0% річних протягом періоду воєнного стану та одного місяця після його припинення;
- 5% річних після завершення вказаного вище періоду і до кінця строку кредиту.
8. Ціль кредитування:
- інвестиційний кредит на придбання основних засобів,
- кредит на поповнення обігових коштів для здійснення підприємницької діяльності.
4. Строк кредитування:
- інвестиційні кредити – 5 років;
- кредити на поповнення обігових коштів – 3 роки.
5. Термін подачі заявки на участь у програмі – у період дії воєнного стану.
Розмір кредитної гарантії – 50% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).