Цінова ситуація на ринку основних продовольчих товарів

Дата: 23.12.2021 08:39

Відповідно до листа Кіровоградської обласної державної адміністрації від 20.12.2021 року №01-18/1518/0.3 «Про цінову ситуацію на ринку основних продовольчих товарів» Бобринецька міська рада інформує, що за статистичною інформацією у листопаді 2021 року порівняно з груднем 2020 року в області:

індекс споживчих цін склав 109,8% (16-17 місце, в Україні – 109,4%); індекс споживчих цін на продукти харчування – 111,4% (10 місце, в Україні – 111,8%).

Має місце здорожчання майже всіх соціальних значущих продовольчих товарів, а найбільше зростання зафіксовано на: цукор (31,7%), хліб та хлібопродукти (15,7%), м'ясо та м'ясопродукти (13,2%), риба та рибопродукти (10,1%), молоко (8,1%), сир і м’який сир (12,8%), яйця (5,9%), масло (18,9%), олія (39,7%).

За період дії карантину (із 01 квітня 2020 року) ціни в області станом на 17 грудня 2021 року найбільше підвищилися на: батон (на 52%), хліб житній, житньо-пшеничний (на 44,6%), макаронні вироби з м’яких сортів пшениці (на 61,6%), борошно пшеничне (на 64,6%), птицю (тушки курячі) (на 23,7%), яйця курячі (С1) (на 166,1%), олію соняшникову (на 68,3%), цукор-пісок (на 82,3%), капуста (100,4), буряк (на 173,4%), моркву (на 63,7%).

За даними моніторингу цін Держстату України, у листопаді 2021 року область має одні з найвищих серед регіонів України ціни на масло вершкове, молоко, м'ясо яловичини, філе куряче, рибу морожену, сметану, буряк, цибулю, свинину, картоплю, хліб житній та житньо-пшеничний, хліб пшеничний з борошна 1 г.

З метою забезпечення соціально незахищених верств населення товарами першої необхідності за доступними цінами, недопущення необґрунтованого підвищення роздрібних цін на основні продовольчі товари, в період встановлення карантину, Бобринецька міська рада просить розглянути можливість:

керівників місцевих підприємств-виробників та сільскогосподарських господарств ? збільшення обсягів поставок основних груп продовольчих товарів у торговельну мережу та ринки за мінімальними оптово-відпускними цінами;

керівників підприємств торгівлі – застосовувати мінімальні торговельні надбавки (5-10%) на товари місцевих товаровиробників.

Доводимо до суб’єктів підприємництва, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі продовольчими товарами, лікарськими препаратами та виробами медичного призначення, інформацію про запроваджене на період карантину згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року №341 "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення" (зі змінами та доповненнями) державного регулювання цін на продовольчі товари, засоби індивідуального захисту, лікарські засоби і антисептики.

Ознайомитися з Інструкцією декларування цін можна на офіційному сайті Держпродспоживслужби України у розділі "Декларування роздрібних цін" рубрики "Контроль у сфері ціноутворення".