Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

ЗАМІСТЬ ДОГОВОРУ ДОВІЧНОГО УТРИМАННЯ ПІДПИСАЛА ДОГОВІР ДАРУВАННЯ ЖИТЛА. ЯК ВИПРАВИТИ ПОМИЛКУ?

Дата: 02.08.2021 08:40
Кількість переглядів: 554

Фото без описуГалина Петрівна після смерті чоловіка залишилася жити одна. У 2013 році почала часто хворіти та потребувала сторонньої допомоги. Дочка Галини Петрівни запропонувала матері свою допомогу, а за це попросила відписати їй житло.

      Галина Петрівна погодилась і не читаючи підписала документи, бо була впевнена, що в ньому записано те, про що вони домовились.

      Перші три роки дочка сумлінно виконувала свої обов’язки, допомагала матері.    А на початку 2016 року поїхала жити та працювати до Угорщини, залишивши матір без догляду.

      Після від’їзду дочки Галина Петрівна знову залишилася одна і була вимушена звернутися по допомогу до сина. Той погодився за нею доглядати, якщо вона укладе з ним договір довічного утримання або подарує квартиру.

      Коли жінка почала збирати документи для оформлення, то виявила, що подарувала свою квартиру дочці. Документ, який вона підписала у 2013 році, виявися договором дарування, хоча мала на меті укласти саме договір довічного утримання.

       Галина Петрівна звернулася до Ужгородський місцевий центр з надання БВПД, щоб визнати договір дарування недійсним. Жінка розповіла, що документ вона підписала не розуміючи його зміст, під впливом хвороби.

      Результатом роботи юриста та адвоката системи БПД стало те, що суд задовольнив позовні вимоги Галини Петрівни у повному обсязі та відновив порушене право власності на житло.

      «Практика судів свідчить про те, що літні люди доволі часто опиняються у такій ситуації, коли під впливом помилки, укладають договори про відчуження майна, вважаючи їх договорами довічного утримання. Щоб відновити свої порушені права, необхідна кваліфікована допомога юриста, яку і надають працівники та адвокати місцевих центрів», – коментує адвокат Сергій Ільницький.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/97707365

З усіма успішними справами системи БПД можна ознайомитися на нашому сайті: https://www.legalaid.gov.ua/publications/uspishni-spravy/

До Бобринецького бюро правової допомоги Гованівського місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: м. Бобринець, вул. Незалежності, 80.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

Інформацію з актуальних правових питань можна отримати в Довідково-інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid» за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь