Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

100 тисяч гривень - за моральну шкоду внаслідок ДТП

Дата: 23.06.2021 16:15
Кількість переглядів: 514

Фото без описуВажко уявити, що твоє здоров’я, плани на майбутнє, робота – все життя може кардинально змінитися, полетіти шкереберть через чиюсь неуважність, злочинну недбалість.

Так сталося із пані Тетяною, коли вона ввечері поверталася з Києва додому попутним авто разом із іншими чотирма пасажирами. На зустрічну смугу вилетів автомобіль «Scoda Octavia» та зіткнувся з їхнім авто. Водій іномарки, намагаючись обігнати вантажівку, проявив неуважність, не переконався у відсутності зустрічних авто на достатній для обгону відстані. Він виїхав на зустрічну смугу, внаслідок чого сталася дорожньо-транспортна пригода.

Один пасажир помер, інші отримали серйозні травми. Пані Тетяна довго лікувалася, бо отримала тяжкі тілесні ушкодження. Але так і не змогла повернутися до нормального життя. За одну мить життя молодої жінки було зруйноване. За наслідками ДТП через значні травми їй встановили ІІ групу інвалідності. Пані Тетяна попрощалася з можливістю працювати на улюбленій роботі, забезпечувати собі достойний матеріальний рівень. Зруйнований звичайний спосіб життя негативно позначився на психічному та емоційному стані жінки. Як стверджує пані Тетяна, вона дуже страждає через втрату здорового способу життя, можливості працювати, вільно жити, втілювати свої плани у життя через суттєву втрату працездатності та погіршення морального і фізичного стану.

Також внаслідок ДТП жінка має значні проблеми з пам’яттю, постійно відчуває слабість, втомлюваність, порушення здатності читати, постійний біль при ходьбі. Крім того, вона понесла значні матеріальні витрати на лікування, які на час подачі позову не були компенсовані страховою компанією. Тому пані Тетяна звернулася до системи безоплатної правової допомоги із проханням допомогти стягнути моральну шкоду за вчинення кримінального правопорушення.

Права пані Тетяни захищала працівниця Бахмацького бюро правової допомоги Валентина Згонник. Вивчивши матеріали справи, правчиня подала до суду цивільний позов у кримінальному провадженні про стягнення моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що призвела до інвалідності. Розмір моральної шкоди заявниця оцінила у 100 тисяч гривень.

Правове обґрунтування позовної заяви таке:

Згідно з ч. 1 ст.1187 ЦК України джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов’язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів.

Частиною 2 ст. 1187 ЦК України встановлено, що шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об’єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Така особа, відповідно до ст. 1195 ЦК України повинна нести відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я.

Відповідно до ст.23. ЦК України, про відшкодування моральної шкоди.

1. Особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

2. Моральна шкода полягає:

1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;

2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім’ї чи близьких родичів;

3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку із знищенням чи пошкодженням її майна;

3. Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

4. Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов’язана з розміром цього відшкодування.

5. Моральна шкода відшкодовується одноразово, якщо інше не встановлено договором або законом.

Вироком Ніжинського міськрайонного суду позовні вимоги задоволено повністю. Ухвалою Чернігівського апеляційного суду вирок залишається без змін.

До Бобринецького бюро правової допомоги Гованівського місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: м. Бобринець, вул. Незалежності, 80., тел (05257) 3-48-02

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

Інформацію з актуальних правових питань можна отримати в Довідково-інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid» за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь