Верховний суд повернув як безпідставну касаційну скаргу, чим підтвердив порушення процедури прийняття рішення про передачу адмінбудівлі Кетрисанівській сільській раді

Дата: 30.05.2021 13:16

Фото без описуУхвалою Верховного суду від 26 травня 2021 року касаційну скаргу Бобринецької районної ради [та Кетрисанівської сільської ради] на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2021 року  у справі №340/4337/20 за позовом Рожкована Сергія Миколайовича до Бобринецької районної ради, за участі третьої особи - Бобринецької міської ради, Про визнання бездіяльності протиправною повернено без розгляду особі, яка її подала – Л.Гончаренко, заступнику начальника загального відділу Кетрисанівської сільської ради. Таким чином, судовими рішеннями Кіровоградського окружного адміністративного суду встановлено, а Верховного суду і Третього апеляційного адміністративного суду перевірено та підтверджено порушення процедури прийняття Бобринецькою районною радою рішення від 22 вересня 2020 року №481 про передачу у власність Кетрисанівської сільської ради адміністративної будівлі (м.Бобринець, вул.Незалежності,80) і комплексу будівель (друкарні) (м.Бобринець, вул.Соборна,78).

Ухвала Верховного суду

Передісторія

12 травня 2021 року набрало законної сили рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20 січня 2021 року у справі №340/4337/20 за позовом Рожкована Сергія Миколайовича до Бобринецької районної ради, третя особа Бобринецька міська рада, Про визнання бездіяльності протиправною. Відповідно до рішення окружного суду бездіяльність Бобринецької районної ради при прийнятті рішення від 22 вересня 2020 року №481 «Про безоплатну передачу нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району до комунальної власності Кетрисанівської сільської ради» визнана протиправною. Це означає, що при прийнятті Бобринецькою районною радою рішення про передачу у власність Кетрисанівської сільської ради адміністративної будівлі (м.Бобринець, вул.Незалежності,80) і будівлі друкарні (м.Бобринець, вул.Соборна,78) було порушено процедуру прийняття рішення, наслідком чого може бути визнання такої передачі незаконною.

Апеляційна скарга Бобринецької районної ради залишена Третім апеляційним адміністративним судом (м.Дніпро) без задоволення, а рішення окружного суду від 20 січня 2021 року – без змін.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду

Нагадуємо

За результатами розгляду адміністративного позову Бобринецької міської ради до Кабінету Міністрів України, треті особи Кіровоградська облдержадміністрація і Міністерство розвитку громад та територій, окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення від 06 квітня 2021 року у справі №640/16267/20, яким задовольнив позовні вимоги міської ради. Розпорядження КМУ від 12 червня 2020 року №716-р у частині, що стосується визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад у межах Бобринецького району, визнано протиправним та скасоване.

Таким чином,  окружний адміністративний суд міста Києва визнав, що Кабінет Міністрів України порушив закон, утворивши згідно зі своїм розпорядженням від 12 червня 2020 року №716-р у межах Бобринецького району дві територіальні громади (Бобринецьку, Кетрисанівську) замість трьох (Бобринецької, Витязівської, Кетрисанівської), передбачених Перспективним планом формування територій громад Кіровоградської області.

Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва