Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Щодо декларування доходу особою, яка одноосібно обробляє земельні частки (паї)

Дата: 14.04.2021 10:36
Кількість переглядів: 618

Фото без опису

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема, вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема:

садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах за ставкою 18% (п.167.1 ст.167 ПКУ)

Крім того, дохід від реалізації сільськогосподарської продукції є об’єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (пп. 1.3 п.161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Платник податку зобов’язаний самостійно включити суму доходів, які не оподатковано під час їх нарахування (виплати), до загального річного оподатковуваного доходу та подати Декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до п.п.168.1.3 п.168.1 ст.168 ПКУ.

Відповідно до п.п.49.18.4 п.49.18 ст.49 ПКУ податкова декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня року, що настає за звітним.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації (п.179.7 ст.179 ПКУ).

Особи, які не задекларують свої доходи до 01 травня 2020 року знаходяться на контролі в податкових органах. З метою уникнення штрафних санкцій, які будуть донараховані за результатами котрольно перевірочних заходів, дані громадяни мають можливість прийти до територіальних органів державної даткової служби та подати декларацію за 2019 рік.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь