Живи, прекрасна наша мово!

Дата: 23.02.2021 08:24

Фото без описуЯке прекрасне рідне слово!

Воно — не світ, а всі світи...

Володимир Сосюра

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови.

Мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд.

Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце серед інших народів.

Українська мова відображає самобутність нашого народу, є основою його духовності та історичної пам’яті.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися вихованці, учні та педагогічні працівники закладів освіти міста.

У закладах дошкільної освіти пройшли тематичні дні «Наша мова солов’їна», «Українські традиції очима дітей», «Українські письменники дітям», «Рідна мова – скарб для народу», «У гості до чарівної книги», «Дивосвіт театру». В усіх вікових групах проведено тематичні навчальні та виховні заходи: бесіди «Рідна мова солов’їна»; заняття «Мова – найцінніший скарб народу»; заучування потішок, віршів; дидактичні ігри, вікторини; виставки дитячих малюнків; книжкові виставки «Відкрий, о мово рідна, свої скарбниці золоті!».

Куточки рідної мови, оформлені у закладах, вражали креативністю, створювали святковий настрій.

У закладах загальної середньої освіти проведено виховні години «О слово рідне! України слово!», «Квітни, мово наша рідна!»; інтелектуальний журнал «Антисуржик: аргументи та факти»; мовний діалог «Спішу у храм святого слова»; засідання мовознавчого кафе «Словечко»;  вікторини «Рідна мова калинова»; «Слів у мові мільйон…»; інтелектуальні змагання «Солодкий смак моєї мови»; інтерактивна гра «Цікавий наголос»; інтелектуальні ігри «Слово про слово», «Стежками фразеології»; конкурс «Грамотій»; круглий стіл «Українська мова у цікавих фактах»; диспут «Новий правопис: за і проти»; квест «Від А до Я»; мовний бум «Веселково, кольорово виграє моя рідна мова»; конкурс поезії «О слово рідне, мене чаруєш ти!»; фотоквест «Мовна скарбниця»; вернісаж стіннівок «Я люблю рідну мову!»; конкурс малюнків «Живи, прекрасна наша мово!»; конкурс фотоколажів; оформлено інфостенд «21 лютого – Міжнародний день рідної мови: відоме про невідоме»; підготовлено презентацію «Наша мова унікальна!»; у шкільних бібліотеках оформлено тематичні виставки художньої літератури «Серце нації б’ється у слові».

Головна мета проведених заходів – підтримати самобутність та важливість рідної мови:

Я без тебе, мово, - без зерна полова,

Соняшник без сонця, без птахів діброва.

Як вогонь, у серці я несу в майбутнє

Незгасиму мову, слово незабутнє.