Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

МЕРЕЖА ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ (ГО) закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги Кіровоградської області

Дата: 16.05.2017 16:58
Кількість переглядів: 1098

Фото без опису

1.   Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект розпорядження розроблено на виконання статті 35-2 Основ законодавства України про охорону здоров’я, постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» (далі - Постанова) та Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від ЗО листопада 2016 року № 1013-р.

Госпітальні округи створюються для забезпечення належної якості та доступності безоплатної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та ефективного використання ресурсів системи охорони здоров'я.

Госпітальний округ відіграватиме роль механізму координації та спільного прийняття рішень представниками місцевих органів влади, території яких він охоплюватиме. Госпітальний округ не буде окремою юридичною особою або окремим рівнем територіальної організації влади. Заклади охорони здоров’я, охоплені госпітальним округом, залишатимуться у власності і підпорядкуванні місцевих органів влади, що є учасниками госпітального округу.

Проект розпорядження визначає перелік та склад госпітальних округів Кіровоградської області. Пропозиції розроблені й надані Кіровоградською обласною державною адміністрацією та відповідають критеріям, визначеним Порядком створення госпітальних округів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 932 (карта-схема додається).

2.    Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту розпорядження Кабінету Міністрів України є створення госпітальних округів в області, що дозволить оптимізувати надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та забезпечити своєчасність доступу населення до послуг вторинної медичної допомоги належної якості, раціональне і ефективне використання ресурсів і бюджетних коштів закладів охорони здоров’я, що спрямовуються на забезпечення вторинної медичної допомоги; а також сприяти створенню умов для підготовки закладів охорони здоров’я до роботи в умовах управлінської та фінансової автономії.

3.     Правові аспекти

Основи законодавства України про охорону здоров’я;

постанова Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів»;

розпорядження Кабінету Міністрів України 30.11. 2016 року № 1013-р «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України»;

розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1.04.2014 року № 333-р «Про затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні».

4.     Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного проекту розпорядження не потребує додаткових коштів.

5.     Позиція заінтересованих органів

Проект розпорядження потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством фінансів України.

Проект розпорядження потребує проведення правової експертизи у Міністерстві юстиції України.

6.     Регіональний аспект

Проекти переліків та складу госпітальних округів відповідають пропозиціям, наданим МОЗ України Кіровоградською обласною державною адміністрацією.

У разі прийняття розпорядження його реалізація позитивно впливатиме на розвиток адміністративно-територіальних одиниць області.

Створення госпітальних округів створить можливість для активізації співробітництва між міськими міст обласного значення, районними радами та радами об’єднаних територіальних громад у сфері охорони здоров’я, зокрема в питаннях управління відповідною мережею закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу. Це забезпечить зміцнення ролі місцевого самоврядування у розвитку вторинної з (спеціалізованої) медичної допомоги та збільшення ефективності використання коштів місцевих бюджетів на відповідні програми.

6і. Запобігання дискримінації

У проекті розпорядження відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

Проект розпорядження не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7.      Запобігання корупції

Проект розпорядження не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень.

8.      Громадське обговорення

Проект розпорядження оприлюднено на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Проекти госпітальних округів розміщено на веб-сайті Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Пропозиції, що містяться в проекті акта, були обговорені на нараді з участю керівників структурних підрозділів охорони здоров’я та інших представників усіх регіонів України, проведеній Міністерством охорони здоров’я в 20-21 грудня 2016 р.

9.      Позиція соціальних партнерів

Проект розпорядження не стосується соціально-трудової сфери.

Проект розпорядження не має окремого впливу на громадян з інвалідністю.

Проект розпорядження потребує узгодження з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування

10.     Оцінка регуляторного впливу.

Проект розпорядження не є регуляторним актом.

10і. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект розпорядження не має впливу на ринок праці.

11.   Прогноз результатів

Прийняття проекту розпорядження забезпечить позитивний вплив на якість, своєчасність та доступність надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню, ефективне використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.

ПЕРЕЛІК ТА СКЛАД
госпітальних округів Кіровоградської області

 

№ п/п Назва госпітального округу Склад госпітального округу (заклади охорони здоров’я, розміщені на території вказаних адміністративно-територіальних одиниць, 
що забезпечують надання вторинної/спеціалізованої медичної допомоги населенню цієї території)
1. Західний госпітальний округ

Новоукраїнський р-н
Гайворонський р-н
Добровеличківський  р-н
Голованівський р-н
Новоархангельський р-н 
Благовіщенський р-н
Вільшанський райони р-н

2. Кропивницький госпітальний округ

м.Кропивницький 
м.Знам'янка 
Маловисківський р-н
Кіровоградський р-н
Долинський р-н
Новомиргородський р-н
Олександрівський р-н
Бобринецький р-н
Знам'янський р-н
Новгородківський р-н
Компаніївський р-н
Устинівський р-н

3. Олександрійський госпітальний округ

м.Олександрія 
м.Світловодськ 
Олександрійський р-н
Петрівський р-н
Онуфріївський р-н
Світловодський р-н


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь