Виставка Українського інституту національної пам’яті «100 років боротьби:Українська революція 1917-1921 років»

Дата: 06.02.2018 16:23

Фото без опису03-04 лютого 2018 року учні та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти міста Бобринця відвідали у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї пересувну виставку «100 років боротьби:Українська революція 1917-1921 років», створену Українським інститутом національної пам’яті.

Завдяки інсталяції школярі потрапили у минуле століття та ознайомилися з тим, як, починаючи з весни 1917 року, відбувалося становлення української держави, творіння української політичної нації, відродження вітчизняної науки, освіти, культури та духовності, будівництво інституцій, гілок влади, розбудова війська, дипломатії, фінансової системи тощо.

Багато уваги у виставці приділяється лідерам революції – М. Грушевському, В. Винниченку, С. Петлюрі, П. Скоропадському, Є. Петрушевичу, Н. Челебіджіхану та ін.

Фотокартки та свідчення учасників подій дали змогу відтворити атмосферу того часу, пролити світло на життя і побут звичайної людини в умовах революційних потрясінь.

Виставка увічнила пам'ять героїв поч. ХХ ст., водночас є містком у нашу сучасність, бо йдеться про століття українського парламенту, уряду, дипломатії, збройних сил, Академії Наук.

Після відвідання музею діти із задоволення здійснили екскурсію містом.