Відбулося засідання круглого столу щодо впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні

Дата: 19.08.2020 14:24

Фото без описуУкраїна на теренах Східної Європи – лідер з постраждалих у сфері торгівлі людьми.

65 % постраждалих від торгівлі людьми не ідентифікуються через сором, недовіру іншим, незнання про право на допомогу, страх помсти злочинців та кривдників.

Серед внутрішніх чинників торгівлі людьми – домашнє насильство, гендерна нерівність, низький рівень життя. До групи ризику входять: жінки, одинокі матері, мешканці і мешканки сільської місцевості, чоловіки працездатного віку.

Ви і досі вважаєте, що проблема торгівлі людьми відсутня?

18 серпня 2020 року у м.Кропивницький відбулося засідання регіонального круглого столу щодо впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні для об’єднаних територіальних громад Кіровоградської області.

Учасники й учасниці круглого столу ознайомилися з деталями впровадження такого механізму взаємодії та напрацювали ряд рекомендацій.

Виступили:

Олександр Жученя, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Кіровоградській області з питання захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина в контексті протидії торгівлі людьми;

Валентин Боровиков, експерт-консультант з протидії торгівлі людьми Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, член ГО «Обласний жіночий інформаційний центр» щодо Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні;

Юлія Башарова, провідний спеціаліст відділу сім’ї та оздоровлення дітей Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА про особливості планування та реалізації роботи у сфері протидії торгівлі людьми;

Яна Ковальова, директор Кіровоградського обласного центру соціально-психологічної допомоги, яка розповіла про надання комплексних повлуг допомоги постраждалим від торгівлі людьми, які надає обласна установа;

Микола Мальований, начальник відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області щодо взаємодії з правоохоронними органами у виявленні злочину торгівля людьми з метою надання допомоги особам, які постраждали та притягнення до відповідальності винних осіб.

Досвідом роботи Бобринецької об’єднаної територіальної громади у сфері протидії торгівлі людьми поділилася Наталія Щіченко, соціальний працівник КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Бобринецької міської ради.

Серед рекомендацій, напрацьованих у ході роботи круглого столу, важливими для врахування у роботі є: розробка і затвердження програми або заходів з протидії торгівлі людьми, забезпечення систематичного проведення інформаційних кампаній з протидії торгівлі людьми, передбачення при плануванні місцевих бюджетів на 2021 рік видатків для проведення інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на протидію торгівлі людьми. Адже, як свідчить статистика по Кіровоградській області, чоловіки, жінки та діти потрапляють у складні обставини, пов’язані з торгівлею людьми, і зазвичай не звертаються за допомогою тому, що мають низький рівень обізнаності про свої права і можливі види допомоги у даній ситуації.

Тому однією з найактуальніших дій органів місцевого самоврядування на сьогодні є надання інформації населенню громади у сфері протидії торгівлі людьми.Фото без опису