МІСЬКА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Дата: 19.03.2020 15:22

Фото без опису18 березня 2020 року відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому було розглянуте питання «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення Бобринецької об’єднаної територіальної громади та стабілізації епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.»

З метою недопущення занесення та поширення на території громади випадків захворювання, спричинених коронавірусом SARS-CoV-2.

Комісія вирішила:

1. Враховуючи значне поширення у світі випадків захворювання на COVID-19 і високий рівень транскордонної еміграції населення громади, відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року (протокол №2) вважати ситуацію із загрозою поширення на території громади гострої распіраторної хвороби спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 медико-біологічною надзвичайною ситуацією природного характеру регіонального рівня.
  2. З метою попередження занесення та поширення на території громади короно вірусної інфекції міською комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендується:
  • тимчасово припинити роботу всіх ринків на території міста з 19 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року;
  • тимчасово припинити роботу магазинів та  закладів громадського харчування, крім продуктових магазинів, аптек та автозаправочних станцій;
  • заборонити заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському сполученні та реалізацію власниками автостанції квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення;
  • заборонити роботу розважальних центрів, клубів, спортивних майданчиків, фітнес-клубів, тренажерних залів, будівельних ринків;
  • забезпечити проведення дезінфекційних заходів у місцях масового скупчення людей (продуктові магазини, аптеки, зупинки громадського транспорту та інші);
  • заборонити  з 19 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
  • максимально перевести в режим телефонних (відео-конференцій) усі заходи та засідання колегіальних дорадчих органів в тому числі органів місцевого самоврядування, які надають адміністративні послуги (ЦНАП)
  • рекомендувати населенню максимально обмежити фізичні контакти.
  1. Керівникам аптечних закладів та закладів торгівлі харчовими продуктами забезпечити дотримання протиепідеміологічного режиму (регулярне вологе прибирання торгових залів із застосуванням дизрозчинів, протирання поверхні прилавків вітрин, ручок дверей, санвузлів):
  • при роботі в даних закладах обслуговуючий персонал повинен працювати в індивідуальних засобах захисту, та не допускати скупчення відвідувачів, забезпечити дотримання дистанції між ними  мінімум 1 метр.
  1. Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій всіх форм власності:
  • запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, вжити заходів що до ізоляції працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань;
  • скасувати проведення особистих прийомів громадян;
  • максимально перевести роботу персоналу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій;
  • передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень, здійснювати дизінфекційні заходи та забезпечити персонал індивідуальними засобами захисту;
  • забезпечити необхідні умови для дотримання правил особистої гігієни на робочих місцях (рукомийники, мило, одноразові рушники, диззасоби);
  • проведення роз’яснювальної роботи на предмет дотримання гігієни, суворого виконання рекомендацій лікарів та обмеження пересування.
  1. Перевізникам, які надають послуги з перевезення населення, під час роботи використовувати індивідуальні засоби захисту та  постійно здійснювати протирання салону, зовнішніх поверхонь автомобіля та ручок дверей із застосуванням дизрозчинів.
  2. Бобринецькому відділенню поліції Новоукраїнського відділу поліції головного управління  національної поліції в Кіровоградській області вжити заходів, спрямованих на виконання даних рішень, в разі виявлення порушень, винних притягувати до відповідальності згідно чинного законодавства.

міський голова                                                                  Валерій СНІЖКО