Міжнародний день рідної мови у закладах освіти міста

Дата: 25.02.2020 08:13

Фото без описуРідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. У мові накопичуються досвід попередніх поколінь, історія народу, культура, традиції, інтелектуальний та духовний розвиток етносу.

На планеті існує близько шести тисяч мов. Із них офіційних, тобто таких, які визнані державними, — 95. Щоб підтримати культурне різноманіття й багатомовність, у ЮНЕСКО вирішили щороку 21 лютого відзначати Міжнародний день рідної мови.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися вихованці, учні та педагогічні працівники закладів освіти міста.

У закладах дошкільної освіти у всіх вікових групах проведено тематичні заняття, на яких малюки знайомилися з найкращими зразками української літератури: віршами українських поетів, народними піснями, творами українських письменників. Проведено такі заходи: «Мова рідна - барвінкова», «Плекай свою мову», «Я – українець, моя мова українська», «Мила серцю рідна мова». Проведено тематичне заняття для старших дошкільників «Хай лунає рідне слово!».

На території ДНЗ № 2 «РОМАШКА» вихованці висадили  «Алею первоцвітів» на честь Міжнародного Дня рідної мови. У фойє закладу оформлено панораму «Українські мотиви».

У закладах загальної середньої освіти проведено усні журнали «Цілющі джерела української мови», виховні години «Дивовижний світ української мови», загальношкільний літературник «На крилах поезії», мовні ігри та калейдоскопи «У світі рідного слова», «Говори правильно», Турнір знавців рідної мови, мовні колажі «Магія рідного слова», конкурси декламаторів віршів, вікторини «Найрозумніший», музично-літературна композиція «Шляхом Енея», написання есе «Краса і милозвучність української мови», випуск тематичних газет «Я люблю рідну мову!», web-квести «Українською в соціальних мережах – закон!», флеш-моб «Вишиванка», виставка етнопредметів «Від давнини – до сьогодення», перегляд та обговорення художнього фільму «Мова солов’їна».

У шкільних бібліотеках організовано виставки художньої літератури «Буду я навчатись мови золотої».Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису