«Е-пенсія» - призначити пенсію можна в «один дотик»

Дата: 27.08.2019 11:52

Фото без описуЧи чули ви, що пенсію можна оформити, не виходячи зі свого дому – в «один дотик»? З серпня цього року Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії – в «один дотик» через Веб-портал електронних послуг Фонду.

В чому перевага такого способу? Ні черг, ані витрат власного часу на відвідування сервісного центру.

Що необхідно? Електронний цифровий підпис та наявність Інтернету на комп’ютері.

Як скористатися?

1. Зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua/

2. Обрати пункт «Заява на призначення пенсії».

3. Заповнити анкету.

4. Завантажити документи.

5. Підписати заяву електронним підписом.

6. Відправити її до ПФУ.

7. Дочекатися СМС (протягом 10 днів) – і прийти до сервісного центру за своїм пенсійним посвідченням.

Сервіс призначення пенсії в «один дотик» – один зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (“Е-ПЕНСІЯ”), що реалізується Пенсійним фондом України, і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Серед іншого, на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, можна також:

- налаштувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);

- отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);

- застрахованим особам через особистий кабінет отримувати інформацію про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;

- через кабінет страхувальника отримувати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.