Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Стихійна торгівля – небезпека для здоров’я !

Дата: 28.02.2019 12:28
Кількість переглядів: 910

Стихійна торгівля – небезпека для здоров’я !

Фото без описуЗдавалося б, що може бути поганого в тому, щоб з самого ранку вийти на стихійний ринок та купити свіже молоко чи сметану? Зручно і швидко… Але не завжди корисно! Продукти, які продаються з землі, можуть викликати різноманітні шлункові захворювання. Лікарі взагалі забороняють споживати продукцію з стихійних ринків, а контролюючі органи здійснюють рейди, аби розігнати торговців, але це не допомагає. Якщо ж купівля овочів та фруктів на ринках – справа більш-менш прийнятна, то молочних продуктів, м’яса, риби в спекотні дні – м’яко кажучи, ризикована.

Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання і проводиться контроль якості продукції. Такі місця є – це спеціально облаштовані продовольчі ринки, на яких працюють усі відповідні служби, які перевіряють продукцію, починаючи з м’яса та риби, а закінчуючи крупами та фруктами. Цю кількість значно перевищують стихійні базари, які створюються у місцях, де є найбільше скупчення людей. Закон вимагає: м’ясо та інші продукти забою тварин підлягають обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в державних установах – лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи. Це і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача. Торгівля на землі переслідується. Місць на ринках вистачає, але на дорозі не треба сплачувати за оренду торгового місця, ринковий збір, там великі потоки людей, можна торгувати, не здаючи продукцію на лабораторні дослідження.

Відповідно до пункту 5.7 «Ветеринарно-санітарних правил для ринків» молоко, масло, сметана, сир повинні доставлятися для продажу в чистому посуді (скляному, глиняному, глазурованому, алюмінієвому, емальованому), щільно закритому кришками. Тільки такий посуд можна якісно очистити, помити миючими засобами, ретельно сполоснути проточною водою, обмити окропом, прокип’ятити, обробити парою. Продукти в цьому посуді довше залишатимуться свіжими і будуть безпечнішими для споживання.

Але дуже часто продавці нехтують цією вимогою і реалізують молокопродукти в пластикових пляшках з-під води, солодких газованих напоїв, пива тощо, що є небезпечно для здоров’я людей.

При багаторазовому використанні на пластикових пляшках з’являються внутрішні подряпини і тріщини, які є досить затишним місцем для життя бактерій та розмноження мікроорганізмів. Пластик не щільний, такий посуд дуже важко вичистити. Крім того, його неможливо простерилізувати чи ретельно обробити мийними засобами. Скільки б не мити пляшку, бактерії все одно залишаться в мікротріщинах, адже вузьке горлечко, різні форми пляшок не дадуть змоги очистити пляшку ретельно.

Пластик із часом починає виділяти токсичні речовини, які потрапляють до харчових продуктів та можуть викликати серйозні несумісні з життям захворювання. Ось чому одноразовий посуд не передбачає повторного використання.

Слід пам’ятати, що пластикові пляшки після вживання напою потрібно піддавати утилізації, наприклад, здавати у пункти прийому вторинної сировини.

Якщо цих аргументів недостатньо, не зайве подумати про походження пляшок, в яких продукти вже стоять на прилавку. Якими б чистими вони не виглядали зовні, невідомо, з якого смітника їх принесли і хто до них торкався, з чим вони контактували.

Перед тим як щось купувати на стихійному ринку, потрібно добре подумати, чи варто економити декілька гривень на продукції невідомого походження, а потім і інфекційній лікарні витрачати в кілька разів більше. А занадто ощадливим покупцям варто пам’ятати застереження медиків, що купівля продуктів на землі – великий ризик!

 

Бобринецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь