Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Вимоги до зберігання, використання та застосування пестицидів та агрохімікатів

Дата: 14.02.2019 08:14
Кількість переглядів: 480

Фото без описуПестициди – це хімічні сполуки, які використовують в сільському господарстві з метою знищення різних шкідників: бактерій, комах, грибів, гризунів, рослин-бур’янів. Однак їх застосування не проходить безслідно для організму людини та навколишнього середовища – щорічно люди та довкілля страждають від отруєння, що пов’язано з недотриманням правил зберігання та використання хімікатів.

Пестициди, агрохімікати і мінеральні добрива зберігають в окремих будівлях (в складах, що мають санітарний паспорт на право їх отримання, зберігання та застосування). Разом з агрохімікатами не можна зберігати хімічні консерванти кормів, кормові добавки, фарби, лаки, харчові продукти тощо.

Пестициди зберігають у заводській тарі (бочках, барабанах, каністрах, скляних бутилях, коробках тощо) у штабелях на піддонах і стелажах. На тарі всіх видів повинні бути зазначені найменування препарату, номінальний відсоток діючої речовини, група пестициду, знак небезпеки, маса нетто. До кожної пакувальної одиниці повинні бути додані (приклеєні) рекомендації щодо застосування. Пролиті і розсипані речовини слід негайно видаляти і знешкоджувати. Для цього на складі мають бути дегазуючі речовини – хлорне вапно, кальцинована сода та інші засоби.

Перевозять пестициди та агрохімікати на спеціально обладнаному транспорті, у справній і добре закритій тарі. Будь-які інші вантажі або харчові продукти разом з ними перевозити не можна.

Всі роботи з пестицидами, агрохімікатами і мінеральними добривами повинні бути механізовані.

До роботи допускаються особи, які не мають медичних протипоказань і пройшли відповідні медичні огляди. Не допускаються до таких робіт чоловіки молодше 18 років, жінки у віці до 35 років, вагітні жінки та жінки, які годують грудьми.

Особи, які залучаються для роботи з пестицидами, щорічно проходять навчання та інструктаж з охорони праці.

Виконують роботи із застосуванням засобів індивідуального захисту (повний комплект спецодягу та взуття, включаючи комбінезони з бавовняного полотна, спеціальні фартухи і нарукавники з ПХВ, гумові чоботи і рукавички), ряд робіт виконують в протигазах або респіраторах. Робочі розчини готують на спеціальних розчинних вузлах і заправних майданчиках з бетонним або асфальтовим покриттям, розташованих на відстані не менше 500 м від житлових і громадських будівель, ферм, вододжерел, берегів рибогосподарських водойм.

 

Від ділянок, що підлягають обробці, завчасно вивозять пасіки на відстань не менше 7 км і повертають назад через 1-5 діб залежно від використаних хімічних препаратів (конкретні терміни наведені у відповідних інструкціях до пестицидів). Вказують час ізоляції бджіл.                

На ділянках, оброблених пестицидами, поновлюють роботи тільки після закінчення визначених термінів, що встановлюють відповідно до фізико-хімічних властивостей використаних пестицидів (від 1 до 60 діб). Випас худоби на оброблених пестицидами ділянках і в радіусі 300 м від них дозволяється лише через 25 днів. Для надзвичайно небезпечних, високонебезпечних і стійких пестицидів терміни вказані в спеціальних інструкціях щодо їх застосування.

По периметру ділянки, яка підлягає обробці, на відстані 200 метрів від її меж встановлюють знаки безпеки та попереджувальні написи. При авіаобробці полів необхідна відстань - 500 метрів.

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години в похмуру і прохолодну погоду з температурою навколишнього повітря нижче +10°С. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл.

Авіаобробка пестицидами допускається лише у випадках неможливості застосування наземної техніки при швидкості вітру не більше 3-4 м/с (для зменшення зносу препарату) та температурі повітря не вище +22°С, на ділянках, розташованих на відстані не менше 2 км від населених пунктів, рибогосподарських водойм, джерел господарського-питного водопостачання, ділянок під посіви культур, що використовуються в їжу без теплової обробки (цибуля на перо, петрушка, селера, щавель, горох, кріп, томати, огірки, плодово-ягідні дерева та ін.), скотарень, птахоферм тощо та не ближче 7 км від місць постійного розміщення медоносних пасік.

Завчасно, але не менше ніж за дві-три доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільсько-господарських угідь та об'єктів про місця, терміни і методи застосування пестицидів.

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м, при авіаційному – 1000 м (з урахуванням напрямку вітру).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь