До уваги громадських організацій!

Дата: 14.08.2018 10:35

Фото без опису

Розпочато другий раунд конкурсу проектів «Місцеві ініціативи для розвитку громад»

З вересня у трьох ОТГ Кіровоградської області почнеться реалізація проектів за підтримки Спілки “Громадські ініціативи” та Програми DOBRE – скоро ми вам про них розкажемо, слідкуйте за новинами!

А ми тим часом розпочинаємо другий раунд конкурсу і до 15 вересня очікуємо на нові проекти з Кіровоградщини від Бобринецької, Маловисківської та Новоукраїнської ОТГ.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДРУГИЙ РАУНД КОНКУРСУ

Географія: Новоукраїнська, Маловисківська та Бобринецька ОТГ Кіровоградської області

Хто може взяти участь: громадські організації та незареєстровані ініціативні групи

Кожен заявник може подати кілька проектів, але отримати підтримку для реалізації лише одного з них. До конкурсу також допускаються проекти, підготовлені не однією, а кількома організаціями, а також проекти співробітництва між громадами.

Терміни: Заявки приймаються до 23:59 год. 15 вересня 2018 року. Тривалість втілення проектів – до 3 місяців. Впровадження проектів можна планувати з 1 листопада 2018 року.

Навіщо брати участь у конкурсі?

• Навчитися управляти проектами (Спілка “Громадьскі ініціативи України” буде вас в цьому супроводжувати, надасть всі необхідні консультації, підкаже як правильно спланувати заходи та зробити звіт)
  • Стати ближчими та цікавішими для своєї громади
  • Взяти на себе відповідальність за позитивні перетворення в громаді
  • Отримати фінансову підтримку для хороших ідей

Бюджет. В рамках конкурсу є можливість підтримати в кожній громаді проекти на загальну суму до 130 тисяч грн.  Заявник повинен надати власний грошовий або негрошовий внесок у розмірі 10% . Дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більше 30% (комунальні, зарплата координатора проекту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу).

Про що треба пам’ятати при підготовці заявки?

• Ви маєте вирішувати реально існуючу проблему в громаді
  • Не робіть все самі – не забудьте спитати інших членів громади перед тим, як писати проект (проведіть збори, опитування), подумайте як будете залучати людей під час реалізації проекту
  • Зазирніть в стратегію ОТГ завчасно та пошукайте чи є там щось про вашу тему
  • Не стримуйте фантазію, надихайтеся прикладами, будьте сміливими в своїх ідеях!
  • Проект – це зміна. Після того, як ви його завершите, ситуація в громаді має хоч трошки, але змінитися
  • Не плануйте собі 50 (і навіть 10) заходів на три місяці, подумайте про те, що ви реально встигнете зробити
  • Поцікавтеся реальними цінами на товари та послуги перед написанням заявки, не закладайте в бюджет те, що вам не знадобиться,
  • Постарайтеся завчасно заручитися підтримкою всіх людей, які важливі для того, щоб проект відбувся добре

Тематика проектів: Тематика може бути дуже різною, але важливо, щоб запропоновані ініціативи підвищували участь людей у житті громади та відповідали тим напрямкам, які закладені у стратегію розвитку вашої ОТГ. Для натхнення завітайте на спеціальний розділ сайту Спілки “Історії успіху ОГС” http://ngonetwork.org.ua/category/uspikh/

Діяльність може включати, але не обмежуватись, такими темами:

• Згуртування громади та активізація мешканців на користь громади;
  • Започаткування в громаді нових практик та послуг (майстерня добрих речей, гараж сейл, фестивалі);
  • Створення громадських просторів;
  • Захист довкілля та розвиток екологічного мислення;
  • Туристичні ініціативи
  • Нові ЗМІ для громади (навчання + створення медіа-продукту);
  • Розроблення і створення унікального продукту громади;
  • Інформаційно-просвітницькі кампанії, включно із тими, що допомагають краще знати свою громаду і представляти її іншим;
  • Культурні проекти та ініціативи для творчої самореалізації;
  • Зустрічі з цікавими людьми.

Критерії оцінки:

• Обґрунтованість потреби проекту
  • Використання інструментів залучення громадськості у проекті
  • Відповідність стратегії громади;
  • Оригінальність ідеї
  • Конкретні результати проекту і довгостроковий вплив на громаду;
  • Реалістичний робочий план;
  • Раціональне використання коштів;
  • Спроможність організації чи ініціативної групи
  • Потенціал проектної команди

Як подати заявку: Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнені форми заявки, бюджету, і також надати документи, які підтверджують власний внесок. Заявки приймаються до 23.59 год. 15 вересня 2018 року на електронну на адресу civilukraine@gmail.com з темою листа конкурс «Місцеві ініціативи для розвитку громад».

Форму заявки Ви можете знайти за посиланням, а форму бюджету – тут.

Команда Спілки “Громадські ініціативи України” готова допомогти вам підготувати якісну заявку, надати навчання та консультації, – звертайтеся!

Контакти менторів:

• Новоукраїнська ОТГ: Любов Ропало (099)9470165, ropalolv@gmail.com
  • Маловисківська ОТГ: Ірина Ткаченко (097)6931163, (095)3823483, skyscraper@gmail.com
  • Бобринецька ОТГ: Олег Овчаренко (067)2768826, (093)5478775 ovcharenko@gmail.com

Конкурс проводиться Спілкою “Громадські ініціативи України”. Спілка у свою чергу є виконавцем проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні», який впроваджується у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)