Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

У Харкові пройшов Форум місцевого самоврядування

Дата: 28.11.2016 15:54
Кількість переглядів: 924

Фото без опису

24-25 листопада у Харкові пройшов Форум місцевого самоврядування «Секторальні реформи в призмі децентралізації: місцеві фінанси, сталий розвиток, земля та майно, житлово-комунальне господарство», який організувала Асоціація міст України.

Форум відбувся в приміщенні Національного університету міського господарства ім. О.М.Бекетова

Участь у Форумі беруть Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубко, представники ОДА, міністерств, парламентських комітетів, органів місцевого самоврядування, проектів міжнародної технічної допомоги та експерти. Від Бобринецької міської ОТГ взяв участь завідувач сектору житлово-комунального господарства Могиленко Анатолій Миколайович.

АМУ організувала цей майданчик для обговорення представниками різних гілок та рівнів влади стратегій секторальних реформ у контексті децентралізації, підготовлених Асоціацією міст України.

Зранку, до офіційного відкриття Форуму, Віце-прем’єр-міністр України Г.Зубко провів робочу нараду з представниками ОТГ і головами громад, які прийняли рішення про об’єднання, які також беруть участь в обговоренні секторальних реформ. У ході наради розглядалися питання, які турбують голів ОТГ.

Віце-прем’єр-міністр України Г.Зубко, відкриваючи Форум, зазначив, що добровільне об’єднання громад триватиме і у 2017 році, цей процес буде ключовим. «Мені дуже приємно взяти участь у роботі цього Форуму, адже Асоціація міст України - наш партнер у реалізації реформ з децентралізації», - саме з таких слів розпочав свій виступ Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що важливість цього Форуму, полягає в тому, що він дозволяє всім учасникам не лише підбити певні результати децентралізації, проаналізувати її здобутки, а й напрацювати конкретні сценарії продовження реформ. Він зазначив, що потрібно переходити від кількості громад – як критерію успіху реформи, до їх якісного підсилення. Звертаючись до представників органів місцевого самоврядування, Геннадій Зубко зазначив, що вони взяли не просто велику відповідальність за долю своїх громад, від їх роботи залежить доля всієї реформи:

«2017 рік повинен стати роком розвитку громад, їх якісного підсилення. Але вже сьогодні маємо вирішувати, як підвищити якість надання послуг у різних сферах у вже сформованих ОТГ . Якою буде система освіти, охорони здоров’я, надання адміністративних послуг, яким чином буде відбуватися планування територій і збільшення повноваження в територіальних громадах», - зазначив Г.Зубко.», - підсумував Віце-прем’єр-міністр України.

 Віце-прем’єр-міністр додав, що громади вже сьогодні відчули результати реформи - в цьому році доходи місцевих бюджетів в Україні зросли на 46 мільярдів гривень.

«Ми бачимо, що в результаті фінансової децентралізації місцеві бюджети збільшились.  Але потрібно зробити так, щоб це відчули й звичайні родини: коли діти підуть в садок або опорну школу, коли звертатимуться в лікарню або в орган місцевої влади за соціальною або адміністративною послугою – коли отримуватимуть якісну послугу»,  — сказав Геннадій Зубко. За словами віце-прем’єра, саме такі завдання лягають на плечі лідерів громад, яких обиратимуть в ОТГ вже в грудні цього року.

Г.Зубко назвав головні завдання децентралізації на 2017 рік: розбудова інфраструктури громад, запровадження стратегічного планування розвитку ОТГ,  підвищення якості надання послуг, реформування сектору ЖКГ. 

Виконавчий директор АМУ М.Пітцик наголосив на важливості проведення децентралізаційної реформи як основи розвитку країни загалом та секторальних реформ, зокрема. Він підкреслив, що реформа з децентралізації влади – це те завдання, місія, яку українська влада та суспільство повинні реалізувати, в пам’ять про ідеї та цінності, які відстоювались на Майдані.

«Ми, як держава, сьогодні стоїмо перед серйозним викликом, ми повинні довести реформу з децентралізації до логічного завершення, насамперед, шляхом якісного законодавчого підсилення законодавства – через секторальні реформи у контексті децентралізації», - зауважив Виконавчий директор АМУ.

Перший заступник Голови Харківської обласної ради В.Коваленко поділився із учасниками Форуму перевагами децентралізації на прикладі Харківської області: «Сьогодні ми реалізовуємо вже не десятки, а сотні проектів. Вперше в історії ми отримали інструменти, які довзолять забезпечити реальний розвитко громад». Віктор Коваленко подякував організаторам Асоціації міст України за організацію Форуму, який дозволяє обговорити стретегію сеекторальних реформ у контексті децентралізації.

Перший заступник Харківського міського голови І.Терехов підкреслив, що Асоціація міст України – це потужний ресурс, який забезпечує реальні зміни в країні. Окрім цього, І.Терехов розповів про здобутки Харківської міської ради та громади у сферах інфраструктури, публічних послуг, енергоефективості, житлово-комунального господарства.       

Свої вітання учасникам та організаторам Форуму місцевого самоврядування надіслав також і Голова Верховної Ради України  А.Парубій, текст якого зачитав перший заступник Виконавчого директора Асоціації міст України О.Слобожан.        

 Учасників Форуму привітала голова Харківської ОДА Ю.Світлична. Вона зазначила, що реформа децентралізації набула незворотного характеру. Навіть при тих проблемах, які на сьогоднішній день існують.

«З початку реформи бюджет розвитку області збільшився в 4 рази і перевищує 4,5 мільярда гривень. На 800 мільйонів зросли витрати на транспорт і дороги, на 1 мільярд - на розвиток житлово-комунальної сфери. За останній рік область відновила будівництво та реконструкцію понад сотні об'єктів національного та регіонального значення. У планах на наступний рік - не менш відповідальне завдання. Це не тільки новий зал філармонії на 800 нових місць, не тільки метро в Харкові. Це нова соціальна, дорожня, інженерна інфраструктура в десятках громад на всій території Харківської області», - зазначила Ю.Світлична.

Після офіційного відкриття Форуму розпочалися паралельні засідання секторальних робочих груп.

Напрямок «Місцеві фінанси»  модерувала Т.Таукешева, президент Асоціації фінансистів України, заступник Харківського міського голови. Позицію профільного Міністерства щодо реформування сфери місцевих фінансів представив Є.Кузькін, директор Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів України. Про хід бюджетного процесу 2017 року розповіла радник Міністра фінансів України Г.Маркович. Представники фінансових управлінь міських рад виступали та дискутували щодо бюджетного забезпечення громад у контексті децентралізації на 2017 рік. Після обговорень, виступів представників міст та експертів, аналітик АМУ з питань місцевих бюджетів  І.Онищук презентував бачення Асоціації щодо реформування галузі місцеві фінанси.

  Сектор «Житлово-комунальне господарство» модерував О.Катриченко, заступник Криворізького міського голови. Пріоритети та стратегічне бачення реформування галузі профільним Міністерством представила С.Старцева, заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики – начальник управління житлової політики Мінрегіону. Досвідом організації якісного надання послуг ЖКГ у своїх містах поділилися заступник Марганецького міського голови А.Приймак, Новоград-Волинський міський голова  В.Весельський та Заводський міський голова В.Сидоренко. Бачення АМУ щодо реформування сектору представив О.Гарник, аналітик АМУ з питань житлово-комунального господарства.

Робочу групу «Земля та майно»  модерував начальник регіонального відділення Фонду державного майна України у Харківській області  П.Пивоваров. Начальник Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Харківській області  Ю.Перекупський також поділився пріоритетами вдосконалення галузі. Про досвід громад в управлінні земельними ресурсами розповіли представники з Вінниці, Кілії, Лубен. Позицію та бачення Асоціації щодо реформування галузі «Земля і майно» презентував Я.Рабошук, директор Центру аналізу та розробки законодавства АМУ.

Напрям «Сталий розвиток» модерував Тростянецький міський голова Ю.Бова. Бачення профільного Міністерства щодо пріоритетів економічного та інвестиційного розвитку громад представили  заступник начальника Управління впровадження та моніторингу пріоритетних проектів будівництва - начальник відділу з питань взаємодії з органами влади та аналітичної роботи Мінрегіону Л.Діденко та начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Л.Попова. Досвідом забезпечення сталого розвитку громади поділився  начальник відділу економіки та торгівлі виконавчого комітету Першотравенської міської ради Ж.Прихорчук. Аналітик АМУ з питань місцевого економічного розвитку І.Пітцик презентував бачення АМУ щодо вдосконалення сфери місцевого економічного розвитку.

Завершенням першого дня Форуму у Харкові стало спільне підсумкове засідання робочих груп усіх напрямків.

  25 листопада, на другий день Форуму, учасники відвідують організації та установи Харкова за секторальними напрямами. Для учасників групи «Місцеві фінанси» організовано оглядову екскурсію містом, зокрема, Центральний парк культури та відпочинку ім. М.Горького. Фахівці секції «Житлово-комунальне господарство» ознайомляться з роботою міських очисних споруд №1 комплексу Харківводовідновлення комунального підприємства «Харківводоканал», відвідають майдан Павлівський та Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького. Група «Земля і комунальне майно» матиме нагоду відвідати . будівлю КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації», а також майдан Павлівський і Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького. Учасникам Форуму, які працювали за напрямком «Сталий розвиток», ознайомлять з практикою рекоснтрукції та благоустрою Центрального парку культури та відпочинку ім. М. Горького та майдану Павлівського.

                                                                                                                   за матеріалами Асоціації міст України

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь