9 листопада - День української писемності та мови
День української писемності встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».
Знати і шанувати рідну мову – означає шанувати свою державу, бути освіченою і вихованою людиною. Ми, сучасні українці, повинні зберегти рідне слово і передати його наступним поколінням. Без усвідомлення себе як нації, без поваги до державної мови і культурних цінностей свого народу, неможливо уявити наше майбутнє.
У День української писемності та мови у прямому ефірі “Українського радіо”, телеканалу UА:Перший та на YouTube-каналі, проводиться “Диктант національної єдності”. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.