1932-1933: пам’ятаємо

Дата: 28.11.2017 10:37

Фото без опису

Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам -  замислитися над цією трагедією, над геноцидом українського народу.

23-24 листопада у КЗ «Бобринецьке НВО «Навчально-виховний комплекс «Гімназія ЗШ І-ІІІ ступенів №1» пройшли заходи до Дня вшанування жертв Голодомору.

Протягом двох днів учні 7-11 класів відвідали експозицію шкільного музею, де екскурсоводи під керівництвом вчителя історії Бібік Н.С. розповіли про трагічні сторінки життя українського народу.

У шкільній бібліотеці діяла книжкова виставка  «Пам’яті жертв Голодомору 32-33 років».

24 листопада день розпочався Уроком Пам’яті «Голодомор – помста за свободу, помста за революцію».  Головною метою було донести до учнів , що

• під час Голодомору люди помирали з голоду тому, що у них насильно було відібрано всі запаси їжі;
  • після Голодомору влада Радянського Союзу заперечувала масове вимирання людей тої страшної зими 1932-1933 років;
  • Голодомор був задуманий для винищення українського народу як помста за його нескореність і вільнолюбний дух.

Під час уроку учні виготовили квіти незабудьки, як символ пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Вона ще раз нагадала учням і вчителям, що ми не маємо права забути мільйони жертв Голодомору.

Загальношкільною хвилиною мовчання учні і вчителі згадали невинно замучених голодом. Згодом із квітів-символів створили панно у вестибюлі школи.

Під час Уроку учнів запросили приєднатися  до  акції «Запали свічку пам'яті», яка єднає всіх людей світу. Учителі наголосили, що метою акції є щоб кожна сім'я запалила свічку у своєму вікні в суботу, 25 листопада, в День пам'яті жертв Голодомору.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису