Децентралізація повноважень щодо державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Дата: 17.06.2016 09:25

Фото без опису

30 квітня 2016 року завершився перехідний період щодо децентралізації владних повноважень у сферах державної реєстрації нерухомості та бізнесу та передачі їх на місця, визначений «Прикінцевими та перехідними положеннями» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 26.11.2015 № 834-VIII та Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» і деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 26.11.2015 № 835-VIII.

З метою децентралізації та демонополізації адміністративних сервісів у сферах державної реєстрації бізнесу та речових прав на нерухоме майно Бобринецькою міською радою було прийняте рішення про утворення у структурі об’єднаної територіальної громади сектору реєстрації, рішенням сесії міської ради від 30 березня 2016 року №264 сектор перейменовано у відділ реєстрації.

Окрім передачі повноважень з державної реєстрації на місцевий рівень, зазначені вище Закони передбачають ряд новацій:

- уніфікацію процедур державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань та фізичних осіб-підприємців;

- створення з 01 січня 2017 року єдиного реєстру на базі Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Єдиного ліцензійного реєстру, Реєстру документів дозвільного характеру, Єдиного реєстру громадських формувань, Реєстру громадських об'єднань та Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;

- запровадження принципу екстериторіальності в межах області у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (окрім нотаріусів) та в межах України у сфері державної реєстрації бізнесу;

- запровадження можливості подання електронних документів для проведення реєстраційних дій;

- скорочення переліку документів, що подаються для державної реєстрації бізнесу (у тому числі за рахунок їх отримання в електронній формі від державних органів);

-для забезпечення максимального доступу до інформації та послуг у сфері державної реєстрації запроваджено портал електронних сервісів та «персональний кабінет» юридичної особи, громадського формування та фізичної особи – підприємця. Крім цього, Законом скасовано обов’язок щороку підтверджувати відомості про юридичну особу в реєстрі.

- запровадження дворівневої системи адміністративного оскарження рішень державних реєстраторів з можливістю скасування рішення та проведення державної реєстрації (у разі оскарження відмови у державній реєстрації);

- запровадження відповідальності суб’єктів державної реєстрації за порушення у сфері державної реєстрації/тощо.

Зміни, визначені Законами, спрямовані на реформування системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, забезпечення її відкритості та прозорості, ефективності та доступності для громадян.

Реєструй бізнес та майно у нас — економ свій час! Відтепер мешканці України можуть подавати документи для проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців без прив'язки до свого місцезнаходження/місця проживання, а  майно реєструвати в межах області. У зв'язку з цим, відділ реєстрації Бобринецької міської ради запрошує всіх бажаючих зареєструвати свій бізнес та майно. Будемо раді бачити Вас за адресою: м.Бобринець, вулиця Незалежності, 80, кім.104 в робочі години.

Начальник відділу реєстрації

Мельнікова Н.В.